Reklama

Wojna na Ukrainie

HUR uderzył dronami na rosyjskie lotnisko w Północnej Osetii

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

Bezzałogowce należące do HUR zaatakowały rosyjskie lotnisko wojskowe w Północnej Osetii.

„Była to zaplanowana akcja ukraińskiego wywiadu, w której z sukcesem zastosowano udoskonalone środki produkcji krajowej” – powiedział rozmówca portalu Ukrainska Prawda.

Potwierdził on, że zaatakowane zostało lotnisko w Mozdoku i zapowiedział, że strefa ataków z użyciem ukraińskiego uzbrojenia na terytorium Rosji będzie rozszerzana. „Obiekty wojskowe wroga, które wykorzystywane są w ludobójczej wojnie Rosji przeciwko Ukraińcom, nie powinny być bezpieczne” – podkreślił.

Wcześniej Ukrainska Prawda napisała, że był to pierwszy atak dronów na Północną Osetię. Odległość, którą pokonały te maszyny, wynosi co najmniej 900 kilometrów – dodał portal.

Czytaj też

Atak potwierdziło rosyjskie ministerstwo obrony, informując o strąceniu jednego drona typu samolotowego. Szef władz Osetii Północnej Siergiej Mieniajło oświadczył, że obrona powietrzna zestrzeliła trzy drony.

Portal RBK-Ukraina zauważył, że lotnisko w Mozdoku na północnym Kaukazie jest bazą oddzielnego 485. pułku śmigłowców, wykorzystywaną także m.in. przez samoloty MiG 31K, które mogą przenosić pociski Kindżał.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Adam S.

  Świetny ruch. Dotąd rosyjscy oficerowie płacili spore łapówki żeby sobie spokojnie okupować Gruzję, zamiast być wysłanym na Ukrainę. Ale się skończyło. No i przekaz do gruzińskiego społeczeństwa: sami mamy wojnę, ale i tak zabijamy okupujących Wasz kraj rosjan. A co Wy zrobiliście dla nas? a co dla wspólnej walki zrobił obecny gruziński rząd?

  1. Davien3

   Osetia Północna to rosyjska republika częścią Gruzji jest Osetia Południowa

  2. Adam S.

   Davien3 Zgadza się.. Trochę się pospieszyłem z komentarzem :) Ale mam nadzieję, że długo nie będziemy czekać na ukraińskie ataki na rosyjskie bazy na terytorium Gruzji. Szczególnie bazy nad Morzem Czarnym w Abchazji aż się proszą o uwagę.

  3. Davien3

   Adam S. Niestety raczej poczekasz sobie długo bo wg prawa międzynarodowego Osetia Płd i Abchazja to Gruzja A Ukraina nie uznała ich za osobne państewka.

 2. Rusmongol

  Wiadomo czy był jakiś efekt tego ataku? Nie wiem czy nie lepszy był by efekt żeby tak głęboko uderzyć na jakąś elektrownie lub rafinerie.

 3. szczebelek

  Gdyby setki dronów co kilka dni by niszczyło kilkanaście budynków o znaczeniu produkcji militarnej to by przyniosło efekty po jakimś czasie natomiast takie ataki to tak średnio z tym efektem.

Reklama