Reklama

Wojna na Ukrainie

Francja: przekażemy Ukrainie 40 pocisków dalekiego zasięgu i setki bomb

Pocisk SCALP pod myśliwcem Rafale M
Pocisk SCALP pod myśliwcem Rafale M
Autor. MBDA

Francja dostarczy na Ukrainę 40 pocisków dalekiego zasięgu typu SCALP i setki bomb – ogłosił we wtorek prezydent Emmanuel Macron podczas konferencji prasowej. Zapowiedział, że w przyszłym miesiącu złoży wizytę w Kijowie.

Reklama

Prezydent Macron zapowiedział także podpisanie z Ukrainą dwustronnego porozumienia dotyczącego współpracy w zakresie bezpieczeństwa, na wzór tego, jakie w piątek zawarła z Kijowem Wielka Brytania.

Reklama

„Będziemy w stanie dostarczyć znacznie więcej sprzętu i zasadniczo pomożemy Ukrainie w jej potrzebach, w szczególności w obronie jej przestrzeni powietrznej” – dodał prezydent.

„Ja sam w lutym pojadę na Ukrainę” – zapowiedział Macron.

Reklama

„Nie możemy pozwolić Rosji zwyciężyć” - podkreślił prezydent Francji. Jego zdaniem wygrana Rosji podważy światowy porządek.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. bezreklam

  " Jego zdaniem wygrana Rosji podważy światowy porządek." - TRoche odrwanie - przegrana zmieni pozadek swiata. WOgle to Zachod stara sie zmienci ten pozadek od Gazy, poporzez Ukraine i przyszle Atakiu na Iran i CHiny

  1. Buczacza

   Właśnie wczoraj zostałeś złapany na pisaniu kłamstw . @Rusmongol zadał proste pytanie czy potrafisz odpowiedzieć na nie? Bo wygląda, że jesteś zwykłym rusofilem i kłamcą...

 2. Buczacza

  Prawidłowo pomagać, wzmacniać i zbroić. Wszyscy wiemy, że czym więcej ubitych onuc tym większe bezpieczeństwo Polski i Polaków...

 3. user_1050711

  W II wojnie światowej, przeciw Niemcom, tysiące bomb wykorzystywano co kilka dni. Jeśli nie niemal każdego dnia. Co i tak nie było w stanie załamać niemieckiej produkcji zbrojeniowej, dopóki nie zrobiły się z tego duże setki tysięcy, czy miliony bomb.

  1. GB

   Dokładnie tak. I dlatego ruscy swoimi malutkimi atakami zeszłej zimy nie zniszczyły infrastruktury krytycznej Ukrainy. W tym roku próbują atakować ukraiński przemysł zbrojeniowy, tyle tylko że Ukraina najważniejszą produkcję zbrojeniową przeniosła za granicę, więc i te ataki będą nieskuteczne. Natomiast Ukraińcy rakietami Scalp, Storm Shadow, ATAMMCS, systemu HIMARS i M270 atakują nie ruski przemysł, czy infrastrukturę krytyczną a ruskie wojsko i logistykę. Rakiety HIMARS już odsunęły ruską logistykę o kilkadziesiąt km od linii frontu, rakiety Scalp, Storm Shadow ATAMCS atakują jeszcze dalej w tym także lotniska i zadają straty. Owszem to wszystko jeszcze mało, ale ma wpływ na sytuację operacyjną na froncie.

  2. Pawelek

   Ale to nie jest IIWW. Nikt teraz nie organizuje nalotów dywanowych na miasta, jak np. alianci na Drezno czy Hamburg lub jak Niemcy na Londyn. To nie te metody walki. Niszczy się tylko infrastrukturę krytyczną, ale przede wszystkim magazyny broni, punkty dowodzenia itp., nie robi się nalotów na miasta.

  3. wsw13

   A co powiesz mieszkańcom Marjupola ,Bachmutu?

Reklama