Reklama

Wojna na Ukrainie

Debata Trump-Biden | Ukrainie brakuje ludzi | Defence24Week #84

Autor. defence24.pl

Gościem specjalnym kolejnego odcinka Defence24Week jest Adam Zawadzki, wolontariusz jeżdżący na Ukrainę, prezes Fundacji „Dziękujemy za Wolność”. Bieżące sprawy – ukraińskiego frontu oraz debaty Donalda Trumpa z Joe Bidenem komentujemy w studio z dr Aleksandrem Olechem oraz Bartłomiejem Wypartowiczem.

Reklama

Zachęcamy do wsparcia zrzutki dla polskiego ochotnika walczącego na Ukrainie

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. sprawiedliwy

    Co do samego merytrcznego watku debaty - "Zelinski jako najlepszy spredwaca" (Trump) - Jesli dostal 200 milardow dolarow z USa i 300 muilardow z UE i innych (Japonia< Austraia itp) To razem rownwartosc 500 milrdow - czyli wartosc 50...LOTNISKOWOW typu FORD. Nie wybrazlna kwota. Jakim codem Rosjanie wogle ida do przpdu wciaz nie wiem.

    1. Rusmongol

      Łatwo manipulacje wykryć. Prześledźmy ostatnie 60 mld USA dla UA. 30 mld z tego pójdzie na uzupełnienie sprzętem tego co oddane jest Ukrainie, 5 mld pomocy humanitarna a jedynie 25 mld to sprzęt wojskowy dla UA. To tyle co do 500 mld naszego kolegi i jego sławnych lotniskowców. A tak serio to Rosja ma przewagę w sprzęcie nad UA jak 4-8 do 1. Rosja po ZSRR odziedziczyła tyle sprzętu że w wielu aspektach NATO nie ma z nimi szans. Przykłady 1300 samolotów rosji, UA 200. Rosja 15 tys czołgów a UA 4 tys. Całe magazyny bomb, pocisków 152mm itd itp. dodam że tylko oficjalnie kacapy na armię w 2020 wydawała ok 90 mld, 2021 100 mld, 2022-23 130 mld. To tylko kwoty oficjalne z wydatków MO rosji. Myślę że do tego można jak nic każdego roku dorzucić 20-30 mld z innych źródeł. Pytam więc kolegę (nie) sprawiedliwego jakim cudem przy takich kwotach i takiej przewadze w sprzęcie i ludziach kacapskie nieudaczniki nie potrafią nawet zająć Donbasu.

Reklama