Reklama

Wojna na Ukrainie

Ciężkie walki i ostrzał Chersonia. 304. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. defenceu/twitter

304 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 24 grudnia 2022 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZU odparły ataki rosyjskie pod Stelmachiwką , Andrijiwką i w kierunku Jampoliwki . Pod Dibrową toczą się ciężkie walki. Brak potwierdzenia wyzwolenia Kuzemiwki (prawdopodobnie wieś była przez pewien czas kontestowana w wyniku ataku ukraińskiego, ale ostatecznie Rosjanie utrzymali ją). SZ FR ostrzelały 27 miejscowości. Artyleria SZU ostrzelała miejsca koncentracji przeciwnika w Kreminnej .

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie w kierunku Rozdoliwki , w Bachmuckim , pod Bachmutem (na wschodnich obrzeżach miasta, w części przemysłowej za Stawkiem Wschodnim, kontynuowane są ciężkie walki), w Opytnym (Ukraińcy prawdopodobnie całkowicie wyparli Rosjan z południowej części miejscowości) oraz pod Drużbą i Piwnicznym . Rosjanie nacierają na Kliszczyjiwkę , walki nadal się toczą. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nju-Jorkiem , Krasnohoriwką , Wodianym , Pierwomajskim , Newelskim i w Marince . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 7 miejscowości, w tym Chersoń , gdzie życie straciło 10 cywili, a kolejnych 55 odniosło rany.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały jedną przygraniczną miejscowość w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Ślązak mały

  Czyli „na zachodzie bez zmian”, ruskie strzelają, Ukraińcy zwyciężają, Maja Wolny - pisarka (kto zna jej książki) jeździ po Rosji i mówi ruskim, że giną tysiące Ukraińców (nie pd ruskich rakiet, bo te jak donoszą media sà skutecznie niszczone przez Ukraińców) a biskup Stepina w 1940 roku stwierdził, że jak wygrają Anglicy to masoni i Żydzi opanują Europę i zapanuje nieobyczajność o korupcja i tylko to ostatnie warte jest uwagi. A jeszcze powszechna cenzura słowa w świecie wolności z której zdają sobie sprawę wszyscy, którzy zamienili krótkie spodenki na spodnie mężczyzny.

  1. Rusmongol

   Polecam jechać do Rosji bo niestety ty chyba nie wiesz jak wygląda cenzura. Niektórzy chłopcy w spodenkach nie mają porównania i dlatego błądzą.

  2. papa lebel

   Ogarnij się i podsumuj jakoś ten słowotok, bo nie ma w nim ni ładu ni składu.

 2. Ślązak mały

  Paliwo na stacjach tańsze niż przed 20 lutym 2022 roku, Brak cenzury w Polsce, Rosja jak Afryka w XIX wieku sprowadzona do poziomu kolonii zachodniej Europy. Ani Ukraina ani Rosja nie chce końca wojny. Ukraina dostaje miliardy dolarów i euro i niech nikt nie mówi, że coś z tych pieniędzy nie jest kradzione. Rosja ma magazyny zalane złomem a utylizacja jest droższa niż wywalenie na Ukraińców więc to robi. Wojna jeszcze trochę potrwa, Do czasu aż stara unia dojdzie do przekonania, że to nie ich zabawa, republikanie amerykańscy już to wiedzą

  1. Predator

   Zakończenie wojny nie jest w interesie USA. Im dłużej trwa wojna tym słabsza Rosja. USA dotychczas przeznaczyły na wojskową pomoc Ukrainie 67 miliardy dolarów. Zdecydowana większość tej kasy zasili amerykańskie koncerny zbrojeniowe, na uzupełnienie sprzętu wysłanego Ukrainie. Obecnie jest to wojna NATO z Rosją na terytorium Ukrainy i na koszt Ukraińców.

  2. Rusmongol

   Panie Predator. Więc to jednak agent CIA pupin nabija kasę USA. Może zakończyć te wojnę służąca ich koncernom jednym rozkazem. :D. A co do wojny nato i Rosji to ostatnio jeden kongresmen powiedział że jeśli chca to USA może im pokazać jak robi się 3 dniową operację specjalną.. Patrząc na to co się dzieje to jestem skłonny w to uwierzyć. Rosja to cień zsrr. A USA jest silne jak nigdy.

  3. papa lebel

   Utylizacja w Rosji to pojęcie czysto abstrakcyjne, jeśli typowym sposobem utylizacji domowych śmieci jest wyrzucanie ich przez okno.

 3. GB

  Znowu atak na lotnisko w Engels w Rosji, gdzie stacjonują bombowce strategiczne. Na filmiku słychać odgłos wybuchu i jakąś łunę. Nie wiadomo w co Ukraińcy trafili.

 4. GB

  Jest fajne zdjęcie spod Bachmuta. Na obszarze może 40 na 40 metrów 19 trupów rosyjskich sołdatów. Brawo, oby tak dalej.

 5. GB

  Nalotnisku w Białorusi zapalił się silnik MiG-31K (nośnik Kindzała). Samolot może zostanie wyremontowany, ale na razie wypadł z lotów. Fajnie.

 6. Mumia

  Tak właśnie russkie niosą pokój, a niedawno krzyczeli że Chersoń to russkie miasto. Teraz uderzają prewencyjnie w cywili uzbrojonych w bagietki i kwas chlebowy. Wsparcie dla SZU powinno być bardzo szybkie i duże od początku, a nie jak kroplówka, mam nadzieję że zachód poprawi ten błąd.

  1. Ślązak mały

   Proponuję zacząć od siebie i przekazywać co miesiąc 30% dochodów Ukrainie przez najbliższe kilkadziesiąt lat, skróci to znacznie proces legislacyjny i przekazu pieniędzy. Nie ma Zachodu są ludzie, którzy tam mieszkają i to im zabiera się pieniądze by dawać Ukrainie. Przy okazji premier Niderlandów obiecał Ukrainie pieniądze, ciekawe co na to producenci sałaty i pomidorów, gdy ceny energii wzrosły o 100% a rośliny do wzrostu potrzebują światła znacznie więcej niż daje świeczka.

  2. lukaszpustelnik1984

   Ślązak mały napisał co propaganda Ruska kazała pisać. Nic tych rzeczy nienma miejsca. Bryłka ropy jest tańsza niż przed 24 lutego. Gaz też się trzyma. Jeżeli oze ruszyło z kopyta to Ruska gospodarka zadławi się gazem.

  3. zmiej

   @Ślązak mały A ty przekazujesz 30% pensji swojej ukochanej rosji? Rosja MUSI tę wojnę przegrać i to przegrać dotkliwie, tak żeby raz na zawsze wybić im z głów agresję na sąsiadów. I tak, ja się godzę nawet na benzynę po 15 zł litr, byle katzapia upadła.

Reklama