Reklama

Wojna na Ukrainie

Biełgorod w ogniu - uszkodzenie podstacji, strzelanina na poligonie i eksplozje

Fot. Sztab generalny sil zbrojnych Ukrainy/Facebook

Dzisiaj przed południem (tj. niedziela 16.10.2022) zgłoszono dużą ilość słyszanych eksplozji w regionie biełgorodzkim w Rosji. Początkowo rosyjskie kanały na komunikatorze Telegram tłumaczyły to działaniem obrony przeciwlotniczej, jednak pojawiające się filmy pokazały, że rosyjskie systemy sobie najprawdopodobniej nie poradziły z atakiem (atakami).

Reklama

Biełgorod od dłuższego czasu jest niepokojony dużą ilością zniszczeń. Już na początku konfliktu spłonął tam magazyn amunicji czy skład paliwa, jednak ilość dzisiejszych eksplozji pokazuje, że był to najbardziej intensywny atak. Do tej pory zgłoszono co najmniej 16 eksplozji.

Reklama

Reklama

Część pocisków przechwyciła obrona przeciwlotnicza, jednak kilku udało się „spaść". Służby wewnętrzne regionu biełgorodzkiego zostały postawione w stan gotowości. Największą ilość pocisków zaobserwowano w okolicy biełgorodzkiego lotniska.

Kilka dni wcześniej w tym regionie doszło do uszkodzenia podstacji o napięciu 110 kV. W wyniku uszkodzenia duża część miasta pozostawała bez prądu, obserwowano również problemy z dostępem do wody.

W dniu wczorajszym (tj. sobota) doszło do strzelaniny dokonanej przez 2 osoby na poligonie wojskowym w Biełgorodzie. Moskwa nazwaława to „atakiem terrorystycznym". Obecnie wiemy o 16 ofiarach śmiertelnych i 15 rannych. Niektóre rosyjskie źródła podają liczbę 22 ofiar śmiertelnych. Ofiary to świeżo zmobilizowani obywatele, którzy przechodzili szkolenie na poligonie.

Przypomnijmy, że w Biełgorodzie mieści się ważna baza wojskowa Federacji Rosyjskiej i z tego terenu bardzo często obserwowane były ataki rakietowa na obwód charkowski i sam Charków.

Komentarze (3)

  1. Platon

    Pod wzgledem strzelanin i atakow na inne kraje widze Rosja osyro goni USA

  2. GB

    Panie autorze, podstacja została zniszczona prawdopodobnie JEDNYM trafieniem Excalibura. Czym zostały trafione zbiorniki z paliwem nie wiem, ale podejrzewam że też Excaliburem. Co do strzelaniny na poligonie to rosyjskie MO straty liczy na 11 zabitych i 15 rannych. Runet określa je na co najmniej 22 zabitych i 16 rannych. Ja widziałem zdjęcia na których było,około 10 zabitych. Miało być od 2 do 3 strzelców którzy dokonali tej masakry.. Dwóch miało zginąć, Trzeci, jeśli taki był, miał uciec. MO obecnie określa ich jako terrorystów, jednakże mieli to być zmobilizowani zapewne siłą z łapanki , ak cały cwiczacy batalion/kompania. Przy czym wedle MO mieli to być Rosjanie pochadzacy z Tadżykistanu (strzelcy ktorzy dokonali masakry). Masakra była parę dni temu, nie wiadomo kiedy. Sprawa wyszła wczoraj, dziś są już zdjęcia z masakry.

  3. szczebelek

    Obwód Biełgorodzki? Jak to jest z tą doktryną w końcu to terytorium FR xd