Reklama

Wojna na Ukrainie

651. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Działo przeciwlotnicze S-60.
Działo przeciwlotnicze S-60.
Autor. Fot. Dowództwo Zjednoczonych Sił Zbrojnych Ukrainy/X

651 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 6 grudnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Petropawliwką , Ternami i w lesie sieriebriańskim. W rejonie Kreminnej Ukraińcy zestrzelili rosyjski śmigłowiec Mi-8. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy znowu odparli ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Wesełym , Rozdoliwką , Bohdaniwką , Kliszczyjiwką i Andrijiwką . SZ FR ostrzelały 25 miejscowości. W okupowanym Łuhańsku ukraińskie służby specjalne zlikwidowały zdrajcę Olega Popowa.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Nowobachmutiwką , Berdyczami , Awdijiwką , Siewiernym , Toneńkim , Pierwomajskim , Krasnohoriwką i Nowomychajliwką . We wsi Stepowe trwają zacięte walki. Większość rosyjskich ataków na nią została odparta. Najeźdźcy nadal mają problem z utrzymaniem pozycji we wschodniej części wioski oraz na południe od niej. Rosjanie odnotowali niewielkie postępy w kierunku Nowokałynowego . SZ FR ostrzelały 21 miejscowości. W okupowanym Doniecku artyleria ukraińska ostrzelała kilka celów, w tym skład paliw najeźdźców w dzielnicy budionowskiej.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowodoneckim , Robotyne i w Werbowym . SZ FR ostrzelały ok. 40 miejscowości.

Odcinek chersoński: na jednej z wysp w delcie Dniepru w pobliżu wioski Kizomys została zniszczona rosyjska grupa rozpoznawcza. Pojawiły się plotki o możliwej dymisji gen. Teplinskiego ze stanowiska dowódcy rosyjskiego zgrupowania „Dniepr”. Ukraińcom udało się zniszczyć część baterii nowego rosyjskiego systemu opl S-350„Witiaź”. SZ FR ostrzelały trzy miejscowości na prawym brzegu Dniepru.

Odcinek czarnomorski: SOU ostrzelały cele w Dżankoj i Niżniehorsku .

Ostrzały: SZ FR znowu ostrzelały ok. 10 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz ponad 20 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 41 z 48 dronów kamikadze Shahed 131/136 oraz rakietę manewrującą Ch-59.

Obwód moskiewski (Federacja Rosyjska): na przedmieściach Moskwy znaleziono ciało Ilji Kiwy, znanego zdrajcy i byłego deputowanego prorosyjskiej partii „Opozycyjna Platforma – Za Życie”. Był kontrowersyjnym politykiem, a jego wypowiedzi oraz działalność wywoływała równocześnie oburzenie jak i śmiech. Był „bohaterem” wielu memów.

Reklama

Komentarze (9)

 1. Rufio

  Czyli mówiąc krótko, Ukraina przegrywa wojnę.

 2. bezreklam

  Moim zdaniem usprawiedliwianie czy cieszenie się że Ukraina zabija cywili ( polityków nauczycieli lekarzy córki ideologow) nie przystoi zwłaszcza nam Polakom gdyż Ukraińcy zabijali cywili nam na potęgę. To zdrada Polski

  1. Macorr

   @ bez..... nazwisko Igo Sym coś mówi?

  2. Zygazyg

   A ja się z tego cieszę. Bardzo.

  3. młodygrzyb

   W Polskim prawie jakie obowiązywało w czasie wojny była kara śmierci, bo było to prawo z II RP. Na Igo Syma Polski Sąd (Wojskowy Sąd Specjalny) wydał zgodnie z Polskim prawem wyrok śmierci.Wyrok został wykonany. Ot taki szczegół.

 3. młodygrzyb

  Tutaj ukraińcy dzielnie odpierają wszelkie ataki W innych mediach ruscy przeszli wdarli się w strefę przemysłowa na Awdijiwki, posuwają się na przód na południowy wschód od Awdijiwki, obeszli od południa wysypisko a także uzyskali sukcesy w okolicy koksowni i w Pierwomaiskim. Tak podaje choćby ukraińska telewizja TSN oraz ISW.

  1. Wewo

   O zdolnościach drugiej armii świata niejlepiej świadczy, że od miesięcy nie są w stanie odbić ukraińskiego przyczółka na kontrlowanym przez ruskich brzegu Dniepru. Obejście wysypiska śmieci, kosztem tysięcy zabitych, to faktycznie powód do dumy. Tempo postępów agresora nie dziwiłoby, gdyby to była wojna Ukrainy z państwem typu Białoruś czy Rumunia.

  2. Anty 50 C-cali

   W jeszcze innych mediach Russcy obchodzili od południa Awdijewkę, od zimy 2014/15. Czyli 8 lat. Bo sam car to prawił, niedawno, jak to traktuje Ukraińców jak braci. A że byli tacy , co nie chcieli być "jednym narodem" i przez Pisky kontraatakowali w kierunku lotniska donieckiego, to w telewizji Channel 4 pokazano związane drutem ręce. Wystające z śniegu.

  3. user_1054225

   Wewo jak długo mamy się tak pocieszać? Że powoli im poszło zdobycie 18% Ukrainy? Metr po metrze?

 4. młodygrzyb

  Ciekawe jaki wpływ na wojnę będzie miał brak jakiegokolwiek wsparcia ukrainy przez USA. Bo takowe wsparcie właśnie zostało zablokowane. Japonia owszem ma 4,5 miliarda dolarów dla ukrainy ale na odbudowę po zakończeniu wojny.

  1. Adzio

   zablokowane? ojej, ale to chyba do końca tego roku?

  2. młodygrzyb

   To myślisz ze oni ustalają właśnie budżet na grudzień? Czy może na 2024 rok? Ty myślisz?

  3. leiter84

   Żaden, te mityczne wsparcie to i tak była żałosna kroplówka. Za dużo by przegrać, za mało by wygrać.

 5. bezreklam

  Jestem przeciekwo (na 100%) zabijaniu cuwilow przez Ukraine - zwlascza po naszej histrii i zwlascza bo jestesmy sasiadami. JEst to BARDZO WAZNE. Pietnowanie zabijania cywili.!!! Puki czas

 6. młodygrzyb

  W kwestii zmiany myślenia w Europie. Słowacki związek hokeja na lodzie przywrócił do gry wszystkich rosyjskich hokeistów jacy grali przedtem an Słowacji. Wszystkie kluby od razu zaczęły korzystać z tych zawodników.Słowacy przywrócili do gry w reprezentacji także swoich zawodników jacy występują w KHL.

 7. młodygrzyb

  Szef sumskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Wołodymyr Artjuch skarży się że w obwodzie rosyjskie jednostki specjalne działają bezkarnie. Przenikają granice atakują obiekty wojskowe, zabijają żołnierzy ukraińskich, niszczą obiekty militarne i ważna infrastrukturę.. i znikają. Ataki się nasilają Ciekawie to wygląda w porównaniu z akcjami ukraińskiej sbu jaka zajmuje się głównie zamachami na cywili ostatnio ukraińców zresztą. Dzisiaj są doniesienia o zamordowaniu przez sbu dwóch ukraińców. Walka polityczna rodem ze "starych dobrych sowieckich czasów" zabójstwa Trockiego itp , itd. Niby ukraińcy a metody sowieckie.

 8. młodygrzyb

  Klimat w Europie wokół ukrainy się zmienia.Niestety dotyka to także nas. Jasno pisowskiemu jeszcze ministrowi transportu przedwczoraj wyjaśniła to Komisarz Unijna do spraw transportu. Polityk z Rumunii jaka ucierpiała na pisowskiej akcji pomagania ukrainie ze zbożem oraz niekontrolowanym wpuszczeniu ukraińskich firm transportowych na teren unii. Zapłacimy za nadgorliwość pisowskiego rządu za nie zabezpieczenie naszych interesów tylko dbanie o interesy USA i ukrainy. Zapłacimy i to boleśnie. A jak wygląda wdzięczność ukrainy to chyba widzi każdy.

 9. GB

  1. Wczoraj wyszedł filmik z uszkodzenia ruskiego śmigłowca Mi-8 który stał na ziemi. W pobliżu wybuchł pocisk (mówią ze od HIMARS). Zarówno ruscy jak i Ukraińcy mówią że śmigłowiec został uszkodzony i nie wiadomo czy nadaje się do remontu, Z tym że to stary filmik z przed kilku miesięcy (zielono). 2. Ten filmik gdzie rakieta systemu HIMARS zniszczyła ruską kolumnę transportową naprawdę robi wrażenie. Kilkudziesięciu zabitych od kulek wolframowych.

  1. suawek

   <SARKAZM MODE ON> HIMARS? hmmmm a to nie zniszczone wszystkie jeszcze? Jak leopardy? Nie? dalej mielą mięso z orków? może jeden chociaż zniszczony? też nie? Hmmm. Konaszenkow co innego mówił. Czyżby kłamał? Nieee. nie mozliwe. Możliwe? Ojej! </SARKAZM>

Reklama