Reklama

Wojna na Ukrainie

634. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojna wojsko
Siły Zbrojne Ukrainy
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Ukraina

634 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 19 listopada 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Petropawliwką i Iwaniwką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie na północ od Jakowliwki , pod Bohdaniwką , Kliszczyjiwką (pojawiły się niepotwierdzone doniesienia o dojściu Rosjan w pobliże toru kolejowego) i Andrijiwką . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Nowokałynowym , Siewiernym , Toneńkim , Pierwomajskim , w Marince i pod Pobiedą . Trwają walki pod Stepowym . Miejscem zaciekłych walk pozostają północne i południowe obrzeża Awdijiwki . Rosjanie nadal podejmują próby wdarcia się terytorium awdijiwskiego zakładu koksochemicznego . Na jego terenie Ukraińcy wykorzystują do obrony bwp M2 Bradley. SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Staromajorskim i Riwnopilem (gdzie Rosjanie nieznacznie przesunęli swoje pozycje). SOU nadal naciskają na pozycje przeciwnika w kierunku Kopani . SZ FR ostrzelały ok. 30 miejscowości.

Odcinek chersoński: SOU poszerzyły przyczółek pod Krynkami . SZ FR ostrzelały co najmniej pięć miejscowości. W okupowanej Czapłynce zniszczony został rosyjski system opl Pancyr.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały osiem miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 12 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 15 z 20 dronów kamikadze Shahed 131/136.

Obwód moskiewski (Federacja Rosyjska): nad Moskwą zestrzelony został dron.

Reklama

Komentarze (7)

 1. bezreklam

  Ponoc do Rosju uciekl Ukrainski pilot dzis

  1. farfozel

   Rosyjsko języczny pilot .

 2. Anty 50 C-cali

  niet młodegogrzyba? Tak spiesznie donosił o trafieniu kulek 155 zamiast na Ukrainę - do Izraela. Problem,z tym, że istniejące kontrakty i tak powodują ból głowy - tych od vyZwolenia Awdijewki przynajmniej. Przed wyborami w 2024, lat 10 po "wyzwoleniu" Krymu. Ot wycieczka pancernych zostaje obramowana ( w RUCHU!) przez "kasetę" . Wycieczka podjeżdża na kilkadziesiąt metrów od linii drzew...i zawraca. bezreklam - tylko 2 btr-y zostały nieruchome. By zostały na amen - jeszcze z dwie przynajmniej kulki 155 "kasetowe" Zapada lecą. Tak to "natowski szmelc" wojghana czy innego trotlow działa. bezreklam ; jak daleko jest Awdijewka od lotniska pod Donieckiem?

 3. Igor Aretano

  Ogólny wniosek: ukraińska armia ma się dobrze (jak mówi Ukraiński Sztab Generalny). Ukraińska kontrofensywa rozwija się pomyślnie.

  1. Anty 50 C-cali

   ogólnie trzeba by Zdobyć tą Awdijewkę. Bo zaraz ...DEKADA, minie od początku vyZwalania obwodu donieckiego. A i wybory w 2024,. Wynik w moCarstwie znany, ale jak to wygląda jak po grubo ponad 600 dobach operacji de-nazyfikacji, ten żydowski aktor dalej trzyma część WCIELONEGO ukazem cara, obwodu?! A i jeszcze ośmielili się "bracia - bo tak ich traktuje Car!", przeprawić na lewy brzeg chersońszczyzny!?! Publikują przepływanie ptsm z rzeszą tych, którzy przed lutym 2022 byli "jednym narodem" - z Rossiją. Już nie tylko pontony, z desantnikami szkolonym na Zapadzie. A car przecie oddał ten Chersoń, w dobrej woli ech

  2. Rusmongol

   Ogólnie wniosek jest jeden. 3 dniowa operacja specjalna idzie zgodnie z planem. Zajmowanie Ukrainy rozwija się zgodnie z planem.... 20 letnim hahaha hahaha .

 4. Zen1

  Wygląda to na kontr-kontrofensywę.

 5. Zygazyg

  Coś dziwi mnie że Ukraińcy jakoby zaprzestali atakować most Kerczeński. Mam nadzieje że to cisza przed burzą. Ruska flotą chowa się z daleka od Krymu już niewiele co zostało pływającego w pobliżu Krymu czyli nie ma czego zatapiać SCALPami a most jest nadal ważnym punktem strategicznym,, specjalnie jeśli chodzi o siły Mongołów operujące na wschodnim brzegu Dniepru gdzie przyczółki wyglądają stabilnie i gdzie logika dyktuje dalszą koncentracje sił SOU.

 6. Kordian80

  Trzymaj się Ukraino.

 7. bezreklam

  Pan Dura powinien powtryc swój artykol że do końca 2023 Krym będzie ukrainski

Reklama