Reklama

Wojna na Ukrainie

626. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojna atak rosji
Akcja ratunkowa po jednym z rosyjskich ataków.
Autor. DSNS.GOV.UA (@SESU_UA)/X

626 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 11 listopada 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Petropawliwką , Iwaniwką , Nadiją , Stelmachiwką i w lesie sieriebriańskim. Ukraińcy przeprowadzili niewielki atak na okopy rosyjskie pod Orłanskim . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Chromowym , Kliszczyjiwką i Andrijiwką . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . Sytuacja pod Stepowym pozostaje napięta. Rosjanie nadal podejmują próby poszerzenia przyczółku na zachód od toru kolejowego, a także okopania się na zajętych pozycjach przed ukraińskim kontratakiem lub ostrzałem. SZ FR ostrzelały 21 miejscowości. W Petriwskim artyleria SOU ostrzelała rosyjskie miejsce koncentracji ludzi i sprzętu.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wuhłedarem , Zołotą Nywą , Staromajorskim i Robotyne . SOU znowu zyskały trochę terenu pod Werbowym . SZ FR ostrzelały ok. 40 miejscowości. W okupowanym Melitopolu doszło do dużej eksplozji.

Odcinek chersoński: Ukraińcy tworzą przyczółek pod wsią Biłohrudowe . Poszerzany jest teren kontrolowany przez SOU pod Krynkami . Ukraińcy mogą się zbliżać do szosy M-14. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości. Pod okupowanym Skadowskiem aktywna była rosyjska opl.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnym obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 9 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz kilkanaście w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 19 z 31 dronów kamikadze Shahed 131/136 i jedną rakietę balistyczną „Iskander-M”. Rosjanie wystrzelili również po jednej rakiecie Ch-31, R-800 „Onyks” i przerobioną do ataków naziemnych rakietę do systemu S-300, które nie zostały zestrzelone.

Obwód tambowski (Federacja Rosyjska): w Kotowsku pod Tambowem w przedsiębiorstwie produkującym proch doszło do eksplozji. Pojawiły się doniesienia o dronach nad miastem.

Obwód riazański (Federacja Rosyjska): doszło do wykolejenia 19 wagonów towarowych. Możliwe, ze był to sabotaż ukraińskich sił specjalnych.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Rusmongol

  Najbardziej zabawne jest to że Rosja ma są za mesjaszy i najwspanialszy naród na świecie a twierdzą że Ukrainy i Ukraińców nie ma. I ten naród i kraj którego nie ma leje jak leci tych wielkich panów z mongolo faszyzji moskiewskiej i od 2 lat nie mogą zdobyć choćby donbasu, wręcz 9ddajac choćby vzerson. Żenada rosyjskiej faszyzji jest ogromna.

  1. papa lebel

   Bo prawda jest okrutna. Ukraińcy walczą o prawo do życia w swoim domu. A moskwicini walczą o prawo do życia w domu Ukraińców....

 2. Trotlow

  Jak widać ukraincy przez pół roku "ofensywy" posunęły sie zaledwie o 30 metrów, ponosząc ogromne straty (5x większe niż Rosja ktora sie broniła) są wycieńczone i przechodzą do defensywy (a właściwie ucieczki aż do samego Berlina. Natowski szmelc i natowskie rozpoznanie nic nie dały, pomimo tylu naprodukowanych fejków z gier komputerowych.

  1. Rusmongol

   No tak. Teraz 30 m hehe. Teraz za to do 9fensywy przeszli faszysvi z 4 rzeszy kacapskiej i już tracą po tysiąc żołnierzy dzienni. W taki sposób do końca przyszłego roku pupin owi będzie potrzebna kolejna łapanka "ochotników"

  2. GB

   Hmm... od 24 lutego 2022 roku, czyli ponad 1,5 roku ruscy szturmuja Awdijewke i jakoś jej zdobyć nie mogą. Od początku października 2023 ruscy stracili tam ekwiwalent dywizji zmechanizowanej. Po drugie natowskie wyposażenie prz6czynilo się do panicznej ucieczki ruskich spod Kijowa, Czernichowa, Charkowa, oraz połowy O. Chersonskiego. Co w tym czasie odbili ruscy? Maleńki Bachmut.

  3. Anty 50 C-cali

   no zgroza, car taki dobry, już nie prawi o jednym narodzie , "tylko o traktowaniu jak braci". A Ci bracia " z NOTO szmelcem", hulają w jasny dzień! - pod osłoną dymu z M2 Bradleja, z Leo2A6 jako wozu wsparcia - pod Awdijewką. Ruski dron to widzi. A na horyzoncie lotnisko w Doniecku. VyZwolone w zimie.......2014/15!

 3. GB

  Ukraińcy informują ze w ciągu 48 godzin nastąpi duży atak rakietowy, pewnie na ukrańską infrastrukturę krytyczną. Ponoć wszystkie ruskie okrety nawodne i podwodne z Kalibrami wyszły w morze, ruskie bombowce są szykowane do ataku. Zobaczymy lub nie.

 4. bezreklam

  Co do wykolejenia waganow - dla mnie to jest tak dziwne ze Rosjanie nie robia podbnuch akcji. Skoro caly transpor uzbrojnia idzie praktcznie jedna trasa z Plski przez Przemysl.. Dziwne

  1. Rusmongol

   Może sa nieudolni ci mosskiewcy mongolowie co pokazują od początku wojny 😉

  2. bezreklam

   Ps . Narazie udało się odkryć dlaczego nie zabili Żeleńskiego i nie bombardują rzadawej dzielący. Były premier Izraela powiedział w wywiadzie że to część układu. Tę zagadkę też. Odryke stopniowo

  3. GB

   bezreklam, to były jakieś negocjacje w kt9rych uczestniczył Izrael? Bo ja kojarzę negocjacje w których pośrednikiem był Łukaszenka i drug8e gdzie pośrednikiem był Erdogan. Dziwne, ale obaj nic takiego nie mówią. No i kojarzę ukraińskiego drona na dachu budynku Kremla... hahaha

Reklama