Reklama

Wojna na Ukrainie

621. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojna rosja
Ukraina: skutek rosyjskiego ataku.
Autor. DSNS.GOV.UA (@SESU_UA)/X

621 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 6 listopada 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Iwaniwką , Stelmachiwką i w lesie sieriebriańskim. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Bohdaniwką i Chromowym . Rosjanie zmusili SOU do wycofania się o kilkaaset metrów w kierunku Kliszczyjiwki , ale sami nie obsadzili tego terenu. SZ FR ostrzelały 27 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Toneńkim , Pierwomajskim , Krasnohoriwką i w Marince . Rosjanie zdołali okopać się po zachodniej stronie toru kolejowego na wysokości Stepowego. SZ FR ostrzelały co najmniej 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: SOU zaatakowali pozycje rosyjskie pod Kopani . Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Mykilskim , Staromajorskim , Werbowym i Czerwonym . SZ FR ostrzelały ok. 30 miejscowości. W wyniku ukraińskiego ataku rakietowego między Nowoazowskiem a Siedowem wieczorem 5 listopada porażona została rosyjska baza remontowa śmigłowców. Kolejne eksplozje wskazują na to, że trafiony został również skład amunicji.

Odcinek chersoński: Ukraińcy starają się poszerzyć przyczółki na lewym brzegu Dniepru. Pojawiły się doniesienia o przerzucie ciężkiego sprzętu (jakoby BTR-4E). SZ FR ostrzelały co najmniej trzy miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron

Ostrzały: SZ FR ostrzelały sześć miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz co najmniej cztery w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 15 z 22 dronów kamikadze Shahed 131/136 i rakietę Ch-59.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Melas

  Arcyciekawa sytuacja się zrobiła. Amerykanie puszczają w eter newsy, że pomoc militarna jest już na wyczerpaniu, Ukraińcy, że kontrofensywa się nie udała, że grozi im impas na froncie i finalnie porażka, do tego coraz częściej słyszymy o zbliżających się rozmowach pokojowych. Co zrobili ruskie? Rzucili wszystko co mają na front, ponoszą rekordowe straty. Wszystko po to żeby zająć jak najwięcej terenu zanim zasiądą do rozmów pokojowych/rozejmu. Pytanie czy Ukraińcy faktycznie gonią resztkami sił czy wjadą w ruskich w krytycznym momencie, gdy ruskie maksymalnie się wykrwawią w bezsensownych szturmach? Będąc latem na Ukrainie słyszałem o formowaniu kolejnych brygad, które jak dotąd nie zostały użyte w walce.

  1. GB

   Praktycznie nie widać było jednostek na naszych Rosomakach. Wiadomo że przyszły Abramsy - jeszcze nie użyte w boju. Mowa była co prawda o jednym batalionie, ale ich Amerykanie w sumie wysłali to mało kto wie. Pokazały się sh Archer.

  2. Melas

   Ukraińcy to cwane lisy. Sztuki wojennej mogą uczyć niejednego. Czy przypadkiem nie jest tak, że postanowili nie walić dłużej głową w mur na Zaporożu i w zamian zdecydowali się uderzyć w miejscu, gdzie ruskie mają stosunkowo najsłabszy system fortyfikacji czyli w pasie od Awdijiwki po Bachmut? Oczywiście w potencjalnie najkorzystniejszym dla Ukraińców momencie. Z drugiej strony Ukraińcy rzucają coraz to nowe siły na lewy brzeg Dniepru a w ostatnich dniach pojawiły się informacje nawet o desancie jednostek ciężkiego sprzętu. Jednak myślę, że ten kierunek jest blefem mającym na celu zasianie paniki i spowodowanie żeby ruskie przerzucili tam większe siły odciążając tym samym kierunek głównego natarcia Ukraińców.

  3. wolbi

   Swoja droga ciekawi mnie czy w planach UKR jest takie np. odbicie Doniecka i jak takie miasto powinno sie zdobywac zeby ruskie zaraz nie zrobili z tego drugiego Bachmutu.

 2. GB

  W Taganrogu w okolicach lotniska, albo i na lotnisku (nie wiadomo dokładnie gdzie) widać i słychać wybuchy. Mają tam stacjonować ruskie Ił-76.

 3. Rusmongol

  Kojejny dzień faszystowsko złodziejskiej napaśći 4 rzeszy rosyjskiej na UA. Jeśli ta wojna potrwa jeszcze z rok to przy takich walkach pozycyjnych możemy dobić do 500 tys zabitych będących zasługa ratowania świata przez kacapow.

  1. papa lebel

   Czyli nadal Ukraińcy walczą o prawo do życia w swoim domu, a moskale o prawo do życia w domu Ukraińców...

Reklama