Reklama

Wojna na Ukrainie

620. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojsko dron
Zdjęcie poglądowe: ukraińscy żołnierze z dronem
Autor. Defense of Ukraine (@DefenceU)/X

620 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 5 listopada 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Iwaniwką , Petropawliwką, , Makijiwką i w lesie sieriebriańskim. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Bohdaniwką , Chromowym i Piwdennym . Trwają walki blisko linii kolejowej na południe od Bachmutu , a także w Kurdiumiwce . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . Ukraińcy poprawili nieco swoją sytuację taktyczną pod Nowokałynowym . SZ FR ostrzelały ok. 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: SOU odparły kontrataki rosyjskie na wybrzuszenie na południe od Orichowa , a także pod Nestrianką . Odparte zostały też ataki najeźdźców pod Wuhłedarem , Staromajorskim i Piatychatkami . Ukraińcy uzyskali niewielki sukces terenowy na północ od Werbowego . SZ FR ostrzelały ok. 30 miejscowości. Między Nowoazowskiem a Siedowem doszło do kilku eksplozji. Okazało się, że prawdopodobnie w wyniku ataku rakietowego SOU zniszczony został rosyjski skład amunicji. Do mediów dotarły informacje o skali strat poniesionych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego (prawdopodobnie balistycznej „Iskander-M”) z 3 listopada- zginęło 28 żołnierzy, a 53 zostało rannych. Doniesienia mówią o tym, że należeli do 128. Brygady Górsko-Szturmowej.

Odcinek chersoński: trwają walki w delcie Dniepru. SOU umocniły przyczółek na północ pod Pidstepnego . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. Ukraińcy ostrzelali cele w okupowanym Skadowsku .

Odcinek czarnomorski: ostrzelana rakietami została Odessa . Jedna z rosyjskich rakiet spadła w centrum miasta.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 10 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim oraz pięć w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Trotlow

  Dlaczego tu nie ma ani jednego artykułu o izraelskich zbrodniach wojennych i mordowaniu palestyńskich dzieci przez ludobójczy izrael ?

  1. Karaczanus

   A były artykuły i zdjęcia dzieci z Izraela których zamordowali lub obcieli głowy ?

  2. bezreklam

   Narazie zginelo 10 tys cywilow w Strefie Gazy (2 tydnie) w Ukrainei dotczach ONZ takze mowi o 10 tys (prawie 2 lata) Obiekwnie w Iraku - 655 tys, A w czasie 20 lat okupacji Afgastanu 300 tys - co sie dzieje ze Rosjanie najbardziej cywilzwany narod i wojna najbardziej humatranie? 655 tys a 10 tys to 60 razy mniej niz USa. A 2 tydnie to nie 2 lata. Dajcie jakis obiektwny artykol zamiat tej ciaglej proagandy od rana do nocy

  3. GB

   Ta wojenka mało kogo obchodzi w Polsce. Jeśli ciebie obchodzi to pisz. Tylko niezapomnij o rzezi cywilnych Izraelczyków dokonanej przez Hamas.

 2. GB

  Wyszło zdjęcie wraku rusk8ego Su-24M zestrzelonego pod Soledarem. Numer samolotu to RF-92025. Nie widziałem wcześniej tego zdjęcia.

 3. bezreklam

  Co do Ataku na spotkaie Batalinu Gurskiego UK- jest teza ze poniewaz wiekszosc zolnerzy ma pochdznie Wegierskie - ze Ukraincy specjanie nadali gdzie bedzie cel.

 4. Podszeregowy

  Trwanie tego konfliktu jest w interesie Polski.

  1. bezreklam

   Pod warunkiem ze nie oddamy wsztskiego naiwnie za darmo

 5. Endres

  Jakim cudem, więcej niż 600 dni od rozpoczecia działań zbrojnych, FR w dalszym ciągu, a nawet nasila ostrzał rakietowy, dronowy, na UA, i to praktycznie uderza po całym terytorium tego kraju, skoro już dawno powinny się im takie środki skończyć? Tym bardziej że magazyny już dawno opróżnili, a i snakcje skutecznie zakłócają pracę ich przemysłu, gospodarki, i wyniszczyły ich ekomonię, praktycznie do fundamentów?

  1. MarLo'n

   Nadchodzi zima i kolejne zmasowane ataki rakietowe. Czym i skąd? Polecam Jarosława Wolskiego kanał na YT WoW - Wolski o Wojnie. Tak jak on tłumaczy to jaśniej się już nie da. Pozdrawiam

  2. Zygazyg

   Intensywność napadu powietrznego jest daleka od 2022. Wtedy spadało 50-60 a nawet do stu rakiet dziennie, Dziś nie więcej niż 10 i to co kilka dni najwyżej. Zapominasz że Putin prędzej pozwoli swojemu narodowi jeść wióry niż zaprzestanie priorytetowej produkcji uzbrojenia. Oni tak mają od czasów cara o Stalinie już nie wspominając. Tak naprawdę to powinno nam być ich szkoda, otumaniony narów bez samorefleksji .

  3. Endres

   -zugazak- Intensywność ostrzału rakietowego /dronowego, wygląda mniej więcej tak, że rosjanie praktycznie dzień w dzień uderzają naokrągło po terytorium UA, i już się przestali tym chwalić, bo to się przejadło. Raz uderzają większą ilością rakiet,raz mniejszą, pewnie w zależości od tego, jakie cele rozpoznali, i uznali że warto w ten punkt uderzyć. Za to UA, uderza co jakiś czas, i w mediach jest taka wrzawa, rwetes, jakby już w Moskwie byli. No, mała różnica jest... Pytanie pozostaje otwarte, jakim cudem w dalszym ciągu FR, uderza gdzie chce, kiedy chce, i ma czym uderzać. Ponoć przemysł nie daje rady, gospodarka leży, a sankcje ich na całego rozłożyły.

Reklama