Reklama

Wojna na Ukrainie

617. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. SBU/Facebook

617 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 2 listopada 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Petropawliwką , Iwaniwką i Kysliwką . SZ FR znowu ostrzelały 10 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie z rejonu Jahidnego i pod Piwdennym . Na południe od Bachmutu brak zmian. Pod Nowołuhańskim SOU zniszczyły rosyjski system WRE „Leer-2”. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Siewiernym , Toneńkim , Pierwomajskim i w Marince . Rosjanie zbliżyli się do Nowokałynowego i umocnili swoje pozycje po zachodniej stronie toru kolejowego naprzeciwko Stepowego. Nie byli jednak w stanie ruszyć dalej. Ukraińska 110. Brygada Zmechanizowana zablokowała dalsze działania przeciwnika. Część utraconych pozycji udało się Ukraińcom odbić. SZ FR znowu ostrzelały ok. 20 miejscowości. Pod okupowaną Jasynuwatą w rejonie linii kolejowej doszło do kilku eksplozji.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: trwają walki w wybrzuszeniu na południe od Orichowa . Ukraińcy poprawili swoją sytuację taktyczną na zachód od Robotyne . SOU odparły atak rosyjski pod Wuhłedarem (artyleria ukraińska ostrzelała punkt wyjścia Rosjan do ataku pod Mykilskim ). SZ FR ponownie ostrzelały ok. 30 miejscowości. Artyleria SOU ostrzelała cele w okupowanym Tokmaku .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach obu stron. SZ FR kolejny raz ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały sześć miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim oraz trzy w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Rosjanie próbowali również zbombardować Charków .

Reklama

Komentarze (1)

 1. GB

  Pojawiło się zdjęcie szwedzkiej sh Archer w służbie ukraińskiej 45 Brygady Artylerii. Szwedzi od dawna mieli je przekazać.

  1. Trotlow

   Lepsze są zdjęcia zniszczonych szwedzkich leopardków 2 :)

  2. Melas

   Uszkodzonych a nie zniszczonych. Zniszczone to są wszystkie T-72, T-80, T-90 czy T-55 czyli ruski szmelc. Nawet po trafieniu zwykłym pociskiem moździerzowym z drona czy bombletami z pocisków kasetowych. W szwedzkim Leo jak widać na filmie dostępnym w telegramie, po trafieniu najprawdopodobniej lancetem, eksploduje komora amunicyjna na wieży a załoga cała i zdrowa opuszcza pojazd, który po odholowaniu, po miesiącu powinien wrócić do służby. Ale niestety nie weźmie udziału w zawodach w miotaniu wieżą czołgową na odległość. Tu komplet medali zgarniają ruskie...

  3. młodygrzyb

   Melas to załoga tych Leopardów składa się tylko z kierowcy? Bo na 2 filmach pokazujących 2 różne Leopardy trafione w wieże przeżywają tylko kierowcy.

Reklama