Reklama

Wojna na Ukrainie

602. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

602 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 18 października 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Masiutiwką , Iwaniwką , Kysliwką , Nadiją , Makijiwką i w lesie sieriebriańskim. SZ FR kolejny raz ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: trwają walki na wschód od linii kolejowej na południe od Bachmutu . Brak potwierdzeń postępów po obu stronach konfliktu. SZ FR ostrzelały ok. 30 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Awdijiwką (Rosjanie szczególnie mocno naciskają w rejonie wysypiska), Tonenkim , Siewiernym , Pierwomajskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowomajorskim , Małą Tokmaczką oraz pod Robotyne . Trwają walki w Werbowym i Nowoprokopiwce . SOU zestrzeliły również rosyjski samolot Su-25. SZ FR ostrzelały ok. 35 miejscowości, w tym Zaporoże. Ukraińcy ostrzelali z kolei cele w okupowanym Tokmaku .

Odcinek chersoński: SOU przeprowadziły 17 października niewielki wypad, który bez walki wkroczył do wsi Piszczanka i Poima , po czym wycofał się na pozycje wyjściowe w delcie Dniepru. Rosjanie rozbuchali ten incydent do rangi wielkiego forsowania rzeki. Lotnictwo rosyjskie wykorzystało w nalotach w tym rejonie bomby FAB. Rosyjski samolot Su-25 miał jakoby zostać zestrzelony. Zauważalne jest to, że lewy brzeg Dniepru jest słabo chroniony przez oddziały piechoty rosyjskiej. SZ FR ostrzelały co najmniej 11 miejscowości, w tym Chersoń i Mikołajów .

Odcinek czarnomorski: w Sewastopolu doszło do eksplozji. Pod Eupatorią rosyjska opl zestrzeliła dwa ukraińskie drony.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały pięć miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz cztery w zachodnio-północnej części obwodu charkowskiego, w tym Charków .

Obwody kurski i biełgorodzki (Federacja Rosyjska): rosyjska opl zestrzeliła nad oboma obwodami 28 dronów. Niedaleko Kurska SOU zaatakowały również poligon SZ FR.

Obwód rostowski (Federacja Rosyjska): w Rostowie nad Donem płonie duży magazyn.

Reklama

Komentarze (9)

 1. Zen1

  Hmm , wygląda na to ,że kontrofensywa polega głównie na odpieraniu ataków ruskich.

 2. GB

  A tym razem Ukraolincy pokazali zdjęcie płonącego wraku Su-25.

  1. GB

   Wyszedł też filmik. Widać jak Su-25 pionowo paląc się przy tym spada.

 3. GB

  Pokazały się zdjęcia satelitarne lotniska Belbek na okupowanym Krymie. Widać na nich 4 MiG-31, 5 Su-30, 5 Su-27. Hmmm kolejny cel dla ATAMCS. Ciekawe jakie rakiety dostali Ukraińcy, bo jak o donośności 300 km to ....

 4. GB

  Jest ciężko pod Adijewka i to tak że pokazały się tam jednostki na Leo-2. Ukraincy donoszą o masowych ruskich atakach bez liczenia się ze stratami.

 5. GB

  Od połowy września do Odessy weszło 30 statków. Ruska Flota Czarnomorska nie jest wstanie zorganizować blokady morskiej portów ukraińskich. A przecież Ukraina praktycznie nie ma okrętów. Gigantyczna klęska ruskiej floty.

 6. Dr. Pavl Kopetzky

  F16! I będzie koniec tego cyrku! Szkoda czasu i atłasu. Real Life and War

  1. Zygazyg

   Dostaną kroplówkowe ilości , na dominację w powietrzu to nie starczy. Ale pierwszy pojedynek między F16 a SU27/30/34/35 (i jakie tam jeszcze warianty oni mają) będzie miał piorunujący impakt psychologiczny na rosyjskich pilotów którzy już nie odważają się przelecieć linii frontu a co dopiero wtedy gdy AMRAAMy zaczną pomykać po niebie.

  2. młodygrzyb

   Zapomniałeś kolego że ukraińcy już mają/mieli amraamy i mieli samoloty przystosowane do ich przenoszenia. Mieli bo piloci tych maszyn boleśnie się przekonali że nie dały im one przewagi. Jak na razie to ukraińscy piloci maja na swym koncie 1 prawdopodobne zestrzelenei a ruscy maja potwierdzonych zestrzeleń ponad 70.

 7. Anty 50 C-cali

  Była debata. Czy ammo kasetowe jest dobrym środkiem na pancerną armię. Film spod słynnej Awdijewki, pokazuje jak T-ciaki szarżują, i nagle eksplozja, pojawia się wianuszek małych wybuszków. Taki okrąg. No i nie udał się wielki sukces , zdobycia niezdobytego od 2015. Ba, utraconego po 3-miesięcznym chyba wyzwoleniu. Taki symbol, drobny i nie "wypalił". A dla mnie sukcesem jest, że nadal przylatuje "coś" zza oceanu, jumbo jetem. A i z Francji przytaszczył co nieco Airbus 400. Zidentyfikowany "wzrokowo" przeze mnie. Bo net przestał z sprzedawaniem ruchu do hubu. I dobrze. Bo coś może i dotarło już, od soboty, czy tylko do tych dwu luf 105mm (foto spod "602 dzień...)?

 8. GB

  Ukraincy informują że zestrzelili dziś kolejnego Su-25. To byłby już 5 w ciągu kilkunastu dni. Niestety znów bez potwierdzenia w postaci zdjąć czy filmików.

 9. GB

  Wyszły zdjęcia lotniska w Ługańsku także zaatakowanego przez ATAMCS, ale póki co nie wiadomo co i ile zostało zniszczonych śmigłowców lub samolotów. Niemniej wypalone wraki widać.

  1. GB

   Analitycy twierdzą że 6 śmigłowców w Ługańsku zostało zniszczonych/uszkodzonych.

Reklama