Reklama

Wojna na Ukrainie

597. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna ukraina
Wojna na Ukrainie
Autor. 53rd Mechanized Brigade/Defense of Ukraine (@DefenceU)/X

597 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 13 października 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły ataki rosyjskie pod Syńkiwką , Iwaniwką , Kysliwką , Makijiwką i w lesie sieriebriańskim. SZ FR znowu ostrzelały 18 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy powoli zbliżają się do szosy T-05-13, która prowadzi z Bachmuta do Gorłówki . Trwają walki w Kurdiumiwce . SZ FR ostrzelały 32 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Keramikiem , Nowokałynowym , Stepowym , na wysypisko na północnych obrzeżach Awdijiwki (Rosjanie twierdzili, że mieli jakoby tymczasowo je zdobyć, nie ma jednak dowodów na potwierdzenie tych doniesień), pod Siewiernym , Toneńkim , Pierwomajskim , Netajłowym , w Marince i pod Nowomychajliwką . Trwają zacięte walki wzdłuż linii kolejowej wychodzącej na północ od Awdijiwki. Dowódca ukraińskiej 59. Brygady Zmotoryzowanej doniósł o wzmocnieniu nacierającego zgrupowania rosyjskiego „trzema świeżymi brygadami”. SZ FR ostrzelały 31 miejscowości. Ukraińska opl zestrzeliła kolejny rosyjski samolot Su-25.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Kontynuowane są walki w Nowoprokopiwkce i Werbowym . SOU odniosły niewielkie sukcesy taktyczne pod Kopani . Ukraińcy odparły ataki rosyjskie pod Staromajorskim i Robotyne . SZ FR ostrzelały ok. 35 miejscowości. SOU ostrzelały rakietami cele w Tokmaku .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej 11 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: pod Sewastopolem miało dojść do ataku ukraińskich dronów na okręty rosyjskie.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 10 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 3 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (4)

 1. GB

  Awdijewka nie jest okrążona jak twierdził wczoraj młodygrzyb, a raczej tak jak zwykle kłamał młodygrzyb.

  1. młodygrzyb

   "młodygrzyb 13 październik (16:33) Ukraińcy sami przyznali ze ruskie odcięli im drogę do Awdijiwki, twierdzą ze obrońcy maja dość amunicji i zapasów." Możesz wskazać gdzie ja w tym poście piszę coś o okrążeniu?

 2. Zygazyg

  W tej wojnie jakoś często są długotrwałe bitwy o wysypiska śmieci. Najpierw Bachmut, teraz Avdijijwka. Wiem że ruski łakome są na stare pralki, klozety i inne cuda rzadko spotykane na rosyjskich wsiach, ale że aż tak pragną códow z tego wysypiska śmieci? Widocznie jaki kraj takie marzenia.

  1. młodygrzyb

   No ciekawe dlaczego ukraińcy tak tych cudów bronią. Do tego zapominasz że przed tą wojna to przeciętny rusek był sporo bogatszy od przeciętnego ukraińca. Sprawdź sobie .

 3. bezreklam

  Ciekawe ze kazdy fakt mozna inaczej inprepretwoac. Ta sama rzecz - wzaleznsci do jakiej kto grupy nalezy inaczje opisuje. np krzsze niemieckie na Rosmakach - "Ojej jakie to madre" - jedni....Wiedac ze to nie zalezy od faktow zazwczaj

 4. GB

  Nad Soczi pracowała ruska OPL . Już nawet tam Putin nie pojedzie. A właśnie, Putin bardzo chciał odwiedzić Armenię, o czym mówił nawet wczoraj. No dziś Armenia ratyfikowala Statuty Rzymskie, czyli jak tam przyjedzie to go aresztują, a później odeślą do Hagi

Reklama