Reklama

Wojna na Ukrainie

584. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Ukraiński M113.
Ukraiński M113.
Autor. АрміяInform/Wikipedia

584 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 30 września 2023 roku.

Odcinek słobożański: SOU odparły kolejne ataki rosyjskie pod Syńkiwką i w lesie sieriebriańskim. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: Rosjanie osiągnęli niewielkie sukcesy terenowe w wyniku ataków pod Orichowo-Wasyliwką i Bohdaniwką, jednak obie miejscowości pozostają w rękach ukraińskich. W kilku miejscach SOU poszerzyły przyczółki na wschód od linii kolejowej. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Wojna na Ukrainie – raport specjalny Defence24.pl

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowoseliwką, Stepowym, Awdijiwką i w Marince. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: SOU kontynuują ataki w Nowoprokopiwce, Werbowym. Pod Pryjutnym Rosjanie osiągnęli niewielki sukces terenowy (przesunęli linię frontu na jednym z kierunków o ok. 200 m). Ukraińcy odparli atak przeciwnika pod Nowodariwką, a także na flankach wybrzuszenia na południe od Orichowa. SZ FR ostrzelały ok. 30 miejscowości. Pod miejscowością Jancewe Rosjanie ostrzelali rakietami ukraiński pociąg ze sprzętem wojskowym. SOU ostrzelały cele w Wołnowasze.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały ponad 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 9 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz kilkanaście miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 30 z 40 dronów kamikadze Shahed 131/136. Pozostałe uderzyły w obiekty w zachodnich obwodach kraju. W obwodzie iwano-frankiwskim doszło do eksplozji odcinka ropociągu.

Reklama

Obwód briański (Federacja Rosyjska): pod Pogarem zniszczona została podstacja elektryczna.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Igor Aretano

  Można było bardziej szczegółowo opisać udane ataki rakietowe i bezzałogowe wojsk rosyjskich. ;)

 2. Trotlow

  "Szefowa niemieckiego komitetu obrony o trudnym do wymówienia nazwisku żąda natychmiastowego zaopatrzenia banderowców w rakiety Taurus, aby reżim kijowski mógł uderzyć na terytorium Rosji w celu osłabienia dostaw naszej armii. To jakby zgodne z prawem międzynarodowym. Cóż, w takim razie ataki na niemieckie fabryki, w których produkowane są te rakiety, będą w pełni zgodne z prawem międzynarodowym" - powiedział Dimitrij Miedwiediew.

  1. Rusmongol

   Miedwiadiow to zwykły knypel i pajac. Do tego naziol. Ale nato tylko czeka żeby 4 rzesza rosyjska zaatakowała. Wtedy pokażą kacapi jak wygląda kilkudniowa operacja specjalna.

  2. bezreklam

   Nie ma powodu by rząd Ukrainy nazwać reżimem. Tak samo jak Putin zostali wybrani w wyborach. On był reżimem na na jakiś czas po obaleniu Janukowycza ( wybrany demokratycznie ) obecne władze są demokratyczne i w Rosji i Ukrainie

  3. yogin

   Sam nie wiem, czy bardziej żałosny jest miedwiedwiew, czy ludzie na serio wierzący że jego szczekanie ma jakiekolwiek znaczenie.

 3. bezreklam

  Ja dziś w Bieszczadach. Widzelm pomnik w Lesku na cześć pomordowanych w walce z UPA i Onun . Tak sobie myślę że dla Polaków to bohaterowie a dla Ukrainy Ci co zniewolali Ukraińców .

Reklama