Reklama

Wojna na Ukrainie

583. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. SBU/Facebook

583 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 29 września 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odparły kolejne ataki rosyjskie pod Syńkiwką . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: trwają walki wzdłuż linii kolejowej. SOU nie odniosły sukcesów terenowych. Podobnie wyglądają sprawy w Kurdiumiwce i Ozarianiwce . Ukraińcy nie są w stanie przesunąć się naprzód, ale Rosjanie też nie zdołali wyrzucić przeciwnika spod tych wiosek. W najbliższym czasie SOU będą jednak mogły wykorzystać jako pozycje wyjściowe do oskrzydlenia najeźdźców przyczółek na wschód od torów w pobliżu Andrijiwki . SZ FR ostrzelały 23 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką i Toneńkim . W Marince Rosjanie odnieśli niewielki sukces terenowy zajmując kolejne ruiny. SOU utrzymują nadal zachodnią część dawnego terenu zabudowanego. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: kontynuowane są walki w północnej i północno-wschodniej części Nowoprokopiwki (SOU mogły nieznacznie poprawić swoją sytuację taktyczną), w zachodniej części wsi Werbowe , pod Pryjutnym i Nowodoneckim . Ukraińcy odparli ataki przeciwnika w dolinie rzeczki Mokryj Jar. SZ FR ostrzelały 33 miejscowości. SOU ostrzelały rakietami Berdiańsk .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała pozycje wrogich baterii, wywołując pożar pod Nową Kachowką .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 8 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 17 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Obwód briański (Federacja Rosyjska): pod przygraniczną wsią Ługowoj miało dojść do wymiany ognia.

Obwód kurski (Federacja Rosyjska): dron uderzył w podstację elektryczną.

Reklama

Komentarze (6)

 1. OS-INT

  Ukraińska armia poinformowała, że siły rosyjskie wystrzeliły 40 dronów kamikadze Shahed-131/136, z których 30 strącono, w tym 20 w obwodzie winnickim, 6 w obwodzie odeskim i 4 w obwodzie mikołajowskim. W rejonie Winnicy i Krzywego Rogu zostały trafione ukraińskie składy broni i amunicji...

  1. Rusmongol

   To że zostały trafione składy broni to też info od ukraincow? Czy to już dopisałeś sam? Ja czytałem że owszem drony trafiały ale z silosy że zbożem bo iacalia dalej przeprowadza ataki terrorystyczne.

 2. Realista.

  Konflikt przechodzi w stan zamrożenia i zapewne będzie tak trwał do wiosny . Z małymi epizodami . Widać wyczerpywanie się sił z jednej i drugiej strony .

 3. Igor Aretano

  Ten artykuł zawiera po prostu powtórzenie oficjalnych ukraińskich raportów wojskowych. Brak informacji z niezależnych źródeł.

 4. rwd

  Widać że artyleria rządzi. Może niedługo, ze względu na pogodę, działania piechoty ustaną i tylko artyleria będzie młóciła w jedną i drugą stronę.

 5. Iceman

  Czesi robią świetny interes na wojnie, pora by USA i Unia kupowały od nas czołgi dla Ukrainy, koniec z rozdawaniem. Dziś sprzęt jest poszukiwany wystarczy go wystawić na sprzedaż.

 6. Sorien

  Na tej mapce co czasem ja dajecie widać że ruskie pod bachmutem-solendarem poszli na północnym odcinku z dość mocnym kontr atakiem wchodząc w ziemię niczyja oraz pozycje UA na 2.5 km

Reklama