Reklama

Wojna na Ukrainie

577. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

577 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 23 września 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Syńkiwką. Pojawiły się informacje o sukcesach ukraińskich pod Nowoseliwskim . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała miejsce koncentracji przeciwnika w Pokrowskim .

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: trwają walki wzdłuż linii kolejowej na południe od Bachmutu , w Kurdiumiwce i Ozarianiwce . SZ FR ostrzelały 21 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Pobiedą i w Marince . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości. Artyleria SOU ostrzelała okupowany Donieck.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: SZ FR rzucają do natarcia na Robotyne oraz skrzydła wybrzuszenia kolejne rezerwy. Trwają ciężkie walki, w trakcie, których nie dochodzi jednak do znacznych zmian na linii frontu. SOU nieznacznie przesunęli swe pozycje bliżej Kopani i pod Kermenczykiem , a być może również pod Nowodoneckim i Nowomajorskim . Ukraińcy mogli poszerzyć wyłom na południowy-zachód od wsi Werbowe . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości. Pod Chrystopillam artyleria ukraińska ostrzelała stanowiska rosyjskich armatohaubic samobieżnych Hiacynt-S. Pociski SOU spadły również na cele w Tokmaku i Mychajliwce .

Odcinek chersoński: trwają walki o niektóre wyspy w delcie Dniepru. SZ FR ostrzelały ok. 10 miejscowości. Ukraińcy ostrzelali cele w Ołeszkach i Skadowsku .

Reklama

Odcinek czarnomorski: doszło ataku rakietowego w Inkermanie , w miejscu położonym nad zatoką.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 10 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz również 10 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 14 z 15 dronów kamikadze Shahed 131/136. Rosjanie przeprowadzili również ataki rakietowe na Wyspę Węży i wybrzeże pod Odessą .

Reklama

Reklama

Komentarze (7)

 1. Sorien

  Te proby zrobienia kotła pod robotnyje to chyba jakiś żart. Widząc teraz to na żywo jak to się odbywa człowiek może teraz na właśnie skurze zobaczyć czemu ruskich zginęło tak wielu w czasie II WS - oni ginęli tak masowo wtedy jak i tera bo oni po prostu są głupi do szpiku kości co pokazuje każdy dzień po dniu tydzień po tygodniu . Czasem mam wrażenie że tam rządzą tym wszystkim 10 letnie dzieci .

  1. rosyjskaRuletkaTrwa

   Niestety nie dzieci tylko oszalali starcy którym się wydaje że są wszechmocni i nieśmiertelni a rządzić będą do końca miru.

 2. Buczacza

  3. Sam nie grzeszy intelektem czy też umiejętnością postrzeganie rzeczywistości. Przez te wszystkie lata karmił się naiwnością a tak naprawdę to głupotą elit politycznych w Europie i Stanach. Obrósł w piórka a jak powiedział sprawdzam..... To słabiutka Ukraina stanęła mu ością w gardle....

  1. Ślązak mały

   Słabiutka ukraina jest wspierana przez ponad 50 państw, w tym niemal wszystkie natowskie ruska onuca działa jak odkurzacz wysysa broń i niszczy gospodarki.

  2. rosyjskaRuletkaTrwa

   Ślązak mały czy czasem ci ruska onuca nie wyssała rozumku? Straty onuc są gigantyczne a niszczą tylko Ukrainę i trochę zmodernizowanego po sowieckiego sprzętu. Jednocześnie tracą swoje jednostki, zasoby i to te w najlepszej kondycji, ginie w oczach flota czarnomorską nie do zastąpienia na dzisiaj a lotnictwo miru ewakuowano pod Syberię. Widzisz gdzieś sens rozpoczynania tej ruskiej wojny?

 3. rosyjskaRuletkaTrwa

  bezreklam zapominasz o tym że ludzie w sandałach bronili swojego kraju tak jak teraz Ukraińcy. Dlatego marna 2 armia 3 świata jest od 2 lat w chwilowym odwrocie. Przemyśl to wyznawco miru ... jeżeli potrafisz. NATO tylko wysyła starszą broń, szkoli, wspiera wywiadem i dopiero obiecuje samoloty a mir już jak tłusty kim w wielkiej zadyszce i pogróżkach o użyciu atomu.

 4. Buczacza

  Przy okazji właśnie minął kolejny miesiąc. Spektakularnej akcji 2 armii 3 świata. W tak zwanej operacji specjalnej troski. Jeszcze trochę i będzie 2 lata.... Nie będę ukrywał, że 24 inaczej to widziałem. Od początku obecności na tym forum. Xawsz to pisałem, że onuce są słabe. A rossja to biedny i zapóźniony kraj. A także, że to żadna potęga ekonomiczna ,gospodarcza czy polityczna.

  1. bezreklam

   Ty masz za duzo emocji. I za malo logiki. Przpmnij sobie jak USa uciekalo od ludzi w Sandalach w Afganistanie. USS chyba nawet nikt im nie dostrczal broni a i tak dali rade. - ps blad - NATO dostrczlo im bron ale potem jak sie okazlo. WLACZ MYSLNIE> !!! wylacz emocje

  2. Rusmongol

   @bez mózgu. Właśnie kolego, włącz myślenie... Nie wypisuj tu tych bzdur że USA uciekało z Afganistanu bo nikt w te kłamstwa kacapskie nie uwierzy. W Afganistanie wojska nato miotły afganczykom. Później trzymali w normach talibow i mieli tam kila tys żołnierzy. USA przez całe 20 lat wojny w Afganistanie stracili 3 tys żołnierzy. Doradzasz komuś żeby myślał a nie opierał się na emocjach a sam gadasz emocjonalne bajdy z palca wyssane. Odpuść sobie. Juz tyle razy ci pisałem że tu nie przedszkole a co najwyżej tam możesz takie brednie pisać może Ci dzieciaki uwierzą.

  3. Anty 50 C-cali

   bez reklam : triumfalne doniesienia o zniszczeniu pierwszego Mardera - w okolicy Drugiej "głównej" linii smoczych zębisk NowejRossiji. Pod Werbowym. Wyłączając emocje, włączam ponownie swoje gdybanie; jednak Mariupol (jak chcieli po odbiciu Izjumu rok temu) , a nie Berdiańsk. Po Tokmaku

 5. OS-INT

  Ukraińskie dowództwo przekazało, że w ciągu dnia doszło do 24 starć bojowych między siłami ukraińskimi a rosyjskimi. Sztab Generalny Ukrainy ocenia, że sytuacja operacyjna na wschodzie i południu Ukrainy pozostaje trudna. W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły na cele na Ukrainie jeden atak rakietowy i 44 uderzenia z powietrza, a także 52 ataki za pomocą wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet - podał w codziennym komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy...

 6. bezreklam

  Jeslichodzi o Bahmut to mysle ze Ukrainska taktyka lepsza - czyli CEL - okrazyc miasto a nie zdobyc ze szturmu jak Rosjanie. Oczywscie narazie o zadnym okrazniu nie moze byc mowy. Moze za pol roku takim temamem. Mowie o samym ZALOZNIU - ze jest lepsze.

  1. Rusmongol

   Bez mózgu. Poczekaj chwile. Kacapy zdobywał Bachmut przy tym nie zdobywając nic. Ukraina walczy pod Bachmutem ale odbijają też inne kierunki. I mają jeszcze jakiś czas. Za ten czas możemy porównać taktyki.

 7. Buczacza

  2. Z perspektywy pontyfikatu wowy 1. To nie wiele zrobił, żeby cokolwiek zmienić. Zastanawia mnie też zacofanie technologiczne onuc. Jeśli chodzi o sferę wojskową. Po takich inwestycjach przez lata. Oni dalej nie są w stanie sami zaprojektować i wykonać wojskowego high techu . Dość żenujące.... Reasumując wowik zrobił rozdanie do ostrej licytacji. A tu nie dość, że ma tylko blotki to jeszcze znaczone....

Reklama