Reklama

Wojna na Ukrainie

519. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

519 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 27 lipca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SOU odpierają ataki przeciwnika pod Syńkiwką , Nowoseliwskim , na zachód od Nadiji oraz w lesie sieriebriańskim. SZ FR ostrzelały 7 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: kontynuowane są walki o Kliszczyjiwkę (odnotowano tymczasową obecność Rosjan w południowej części wioski, co wskazuje na to, że jest ona w całości kontestowana, a najeźdźcy mają możliwość wysyłania tam kolejnych oddziałów, a to może świadczyć o tym, że Ukraińcy nie kontrolują w pełni wzniesienia na południowy-wschód od niej). Kontestowana jest również Andrijiwka . SOU odparły atak przeciwnika pod Biłohoriwką , Kliszczyjiwką i Drużbą . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy znowu odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką i w Marince . SZ FR znowu ostrzelały 21 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: oddziały SOU odnotowały postępy pod Robotyne i Werbiwką . Trwają walki pod Pryjutynym. Do wieczora Staromajorskie zostało wyzwolone przez Ukraińców. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. Artyleria rakietowa SOU ostrzelała cele w okupowanym Tokmaku .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 5 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: w Sewastopolu aresztowano żołnierza SZ FR podejrzewanego o udział w spisku, którego celem było wysadzenie okrętów Floty Czarnomorskiej.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 9 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 5 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Rosjanie wystrzelili 2 rakiety manewrujące „Kalibr" i 8 dronów kamikadze Shahed 131/136. Ukraińska opl zestrzeliła wszystkie „mopedy". „Kalibry" uderzyły w infrastrukturę portową w Odessie .

Obwód woroneski (Federacja Rosyjska): pod miejscowością Werchniaja Chawa rozbił się dron.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Sorien

  Czemu zlikwidowaliście mapę?

  1. Andy61

   Poniewaz siegala tylko do Uralu a kontrofensywa podchodzi juz pod Wladywostok ;)

  2. Rusmongol

   @andy 61. Ponieważ po 3 dniach wielka armia 4 rzeszy rosyjskiej zdobyła kijów a teraz szturmuje Lizbone 🤪

 2. Michu

  Dla równowagi powinniście pisać, który dzień z rzędu ukraiński rząd zakazuje ekshumacji Polaków zamordowanych przez ukraińskich bohaterów na Wołynu. Ten fakt zmienia bardzo mocno optykę na ten konflikt To nie jest wojna "złej" Rosji z "dobrą" Ukrainą. To konflikt "złej" Rosji ze "złą" Ukrainą. Z tym, że ta druga otrzymuje polską pomoc niewspółmierną do moźliwości polskiego podatnika, która nie jest ponadto w naszym interesie.

  1. leiter84

   Argumenty się kończą na Kremlu?

  2. Carolus

   Oczywiście, że ta pomoc nie jest w interesie Moskwy.

  3. Szczupak

   Michu. Pamiętamy również rozkaz 00485 z 1937r towarzyszą gdzie w wyniku czystki zabito 150 tys Polaków a wywieziono ponad 200 tys z czego I tak większość zginęła z zimna i głodu na Syberii.. A czy wiesz również że wszyscy zaborcy zlikwidowali pańszczyzna w Krolestwie Polskim a my tą panszczyzne na Wołyniu, Spiszu, Orawie i części Małopolski stosowaliśmy w stosunku do innych nacji do 1939? No kochali nas wszyscy w 1939 jak i dziś

 3. Harpia

  Podczas gdy dewastowana jest infrastruktura portowa Ukrainy, dziesiątki tankowców z rosyjską ropą płyną spokojnie przez Morze Czarne do krajów trzecich zasilajac budżet wojenny Rosji.

  1. Macorr

   A po ule sprzedajebte ropę? Ile wynosi zapisana w budżecie wartość baryłki ropy żeby się spinał w czasie pokoju? Ile musi być w czasie wojny? Nie ma co się cieszyć gdyby ruscy wypłacili pelne należne wynagrodzenie poległym to nawet ta sprzedawane po 1/3 ceny ropa by nie pomogła. Oczywiście finansowo Ukrainie nic nie grozi bo wspierana jest przez najbogatsze kraje świata...

  2. Andy61

   A do tego moj sasiad ma ladniesza, mlodsza zone i fajniejsza bryke....swiat jest Niesprawiedliwy ;))

Reklama