Reklama

Wojna na Ukrainie

510. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Служба безпеки України/Facebook

510 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 18 lipca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: SZ FR nacierają na pozycje SOU w kierunku Kupiańska , Stelmachiwki i Torskiego . SZ FR ostrzelały dziewięć miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: Ukraińcy naciskają na przeciwnika pod Berchiwką, Kliszczyjiwką i Kurdiumiwką . SOU odparły atak rosyjski pod Bohdaniwką. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy znowu odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Pierwomajskim , Krasnohoriwką i w Marince . SZ FR ponownie ostrzelały ok. 20 miejscowości. Artyleria SOU ostrzelała cele w okupowanej Jasynuwatej .

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: SOU nadal atakują pozycje przeciwnika pod Żerebianką , Robotynym , Pryjutnym i Uroźajnym . Trwają ciężkie walki w Staromajorskim . Ukraińcy odbili ataki rosyjskie wyprowadzone w kierunku Riwnopila i Nowodariwki . SZ FR ostrzelały 21 miejscowości. SOU ostrzelały rakietami cele w okupowanym Tokmaku i Berdiańsku . Rosyjska opl/oprak była aktywna w rejonie Melitopola .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały sześć miejscowości.

Odcinek czarnomorski: Rosjanie donoszą, że nad wschodnią częścią Krymu, w rejonie miasteczek Koktebel i Sowietskie , zestrzelono dziewięć dronów, a 19 kolejnych unieszkodliwiły systemy walki radioelektronicznej.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały pięć miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim oraz kilkanaście miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Z rana Rosjanie przeprowadzili bombardowania na południu i wschodzie Ukrainy. Na celowniku były Odessa, Mikołajów i Charków. Ukraińskie opl i oprak zestrzeliły sześć rakiet manewrujących Kalibr i 31 z 35 dronów-kamikadze Shahed 131/136. Niezestrzelone drony, a także odłamki niektórych porażonych bezzałogowców i rakiet wywołały pewne szkody w przemysłowych częściach ostrzeliwanych miast. W Mikołajowie wybuchł pożar. Wbrew pozorom atak nie musiał mieć związku z dzień wcześniejszym atakiem dronów na Most Krymski, a bardziej była sygnałem ze strony Rosjan o woli zerwania „umowy zbożowej".

Reklama

Komentarze (6)

 1. GB

  Poszło info iż Putin nie pojedzie na spotkanie przywódców BRICS. Ma go zastąpić Ławrow. Chłopaczyna zdaje się boi darmowego transportu do Hagi.

  1. Odyseus

   @GB wątpię , raz że tam jest jakieś śmieszne oskarżenie o jakiś wywóz dzieci do Rosji, dwa że nikt na świecie tego nie rozumie bo jak to powiedział chyba prezydent Brazylii skoro Putin ma stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem to czemu wcześniej tam nie stanął Busch i Obama za broń chemiczną której nie było , tortury , nielegalne więzienia CIA , Guantanamo i bombardowanych cywilów itd. za co jeszcze Obama dostał pokojową nagrodę Nobla , w tej wojnie chyba największymi przegranymi są te wszystkie po wojenne organizacje międzynarodowe jak ONZ czy TM w Hadze

  2. GB

   Pieskow potwierdza że Putin nie pojedzie do RPA na szczyt. Ale ma w nim uczestniczyć poprzez łącze wideo. Co w takim razie z Ławrowem? Na spotkaniu będą prezydenci, a Rosja chce wysłać jakiegoś mało ważnego ministra... To skandal dyplomatyczny.

  3. GB

   Strielkow ma dobre tłumaczenie dlaczego Putin nie pojedzie do RPA.... Po prostu, przywódzcy państw odmówili 2 tygodniowej obowiązkowej kwarantanny przed spotkaniem z Putinem. Hahahaha., az tablet oplulem ze śmiechu.... Tak swoją drogą bilet do Hagi, a później "bezpieczny, dożywotni dom spokojnej starości w Ukrainie" to dla Putina byłaby doskonałą kwarantanna, choć nie wiem czy szybko by się nie skończyła....

 2. bezreklam

  Co do Umowy zbozwej - Milardy ton - zboza Rosjanie pomogli sprzedac Ukrancom do Afryki. Pierwszy raz w dziajch kraj walczacy pomaga i ochrania statki zborza wroga. Zobaczcie jaka roznca z Proaganda, TYmczasem to dtruga strona nie dotrzmuje przeplwu nawozow.. Znow roznca z proaganda. A tymczasem to przjaciel _ POLSKA- nie chce transpry zborza z Ukrainy. Rozumecie? Na Kazdm kroku proaganda calkowcie zaciemnia obraz. 100% odwrtnie niz mowia.

  1. El Polaco

   Odnośnie nawozów - źródło or didn't happen. Czytaj: fake news. A co do zboża - tak pomogli jak hitlerowcy pomogli Żydom w wojnę dostać się szybciej do nieba. I wytłumacz może jeszcze jak pomogli Ukraińcom zagarniając ich zboże np. w Berdiańsku. Nie pozdrawiam. Pora na reklamy.

  2. Szabelkajakulani

   Towarzyszu - nawet o 360 st. inny przykaz!

  3. GB

   Ukraina i Rosja nie miały między sobą umow o sprzedaż ukraińskiego zboża. I nie miały też umow na transport przez Ukrainę ruskiego amoniaku (a nie nawozów jak napisales). Rozumiemy. Polska nie chce ukraińskiego bo ma niekompetentny rząd który nawet nie umie załatwić transportu zboża z granicy do polskich portów po to aby to zboże poszło dalej. Polski rząd jest tak niekompetenty że nie rozumie iż na tym można zarobić.

 3. Zygazyg

  Ruscy mówią że na odcinku zaporoskim kilka całych grup szturmowych wielkości plutonu z 58 armii ogólnowojskowej poddało się Ukraińcom . To chyba armia tego Popowa co to nie wiadomo gdzie zniknął po tym jak się publicznie skarżył na bur**l z zapatrzeniem .

 4. Zygazyg

  Jakoś przegapiłem co z tym mośtem antonowskim dzieje. UKR cały czas tam siedzą na wschodnim brzegu?

 5. Igor Aretano

  W "suchej resztce" mamy fakt: nagłośniona ukraińska ofensywa "zatonęła". O tym, jak wziąć Melitopol itp. nie ma nawet mowy.

  1. Carolus

   A jak by było po polsku to, co napisałeś?

  2. Rusmongol

   Czy to ważne? Ważne że 4 rzesza rosyjska krw@wi. To super wieści dla każdego Polaka. No może nie każdego, jest jeszcze targowica.

  3. Igor Aretano

   Carolus@ Polski nie jest moim językiem ojczystym, uczyłem go samoukiem. Ale czy znaczenie nie jest jasne? Jesteś hipokrytą, Panie.

 6. GB

  A Krymie w jego wschodniej części koło miejscowości Stary Krym od kilku godzin pali się skład amunicji. Od najbliższych pozycji ukraińskich jest 230 km. Rozpoczęto ewakuację 2000 mieszkańców, autostrada z Kubania do Symferopola jest zamknięta dla ruchu. Miejscowi mówią że najpierw były 3 wybuchy. Coś się też paliło w Sewastopolu. Co oczywiste ruscy informowali że wszystkie ukraińskie drony zostały zestrzelone...

  1. GB

   Ruscy mówią że w ten magazyn trafiły trzy rakiety Storm Shadow... To byłby chyba pierwszy atak tymi rakietami na Krym. No i zastanawia użycie aż 3 rakiet. Runet twierdzi że pożaru nie da się ugasić ze względu na cały czas wybuchającą amunicję i że pożar może trwać cały dzień.

  2. GB

   Jest filmik na którym widać jak co chwilę wybucha amunicja w tym składzie. Wygląda to jak intensywny ostrzał artyleryjski. Jeden taki atak i narobił więcej szkód niż masowe ruskie ataki.

  3. Macorr

   Może nie były wszystkie Storm Shadow , tylko niektore z nich to były wabiki.

Reklama