Reklama

Wojna na Ukrainie

499. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Autor. @Liberov/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

499 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 7 lipca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki przeciwnika pod Berestowym , Nowoseliwskim , Stelmachiwką i w lesie sieriebriańskim na południowy-zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SOU znowu odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką . Ukraińcy osiągnęli znaczący sukces na południe od Kliszczyjiwki . Atakują dzięki temu też w kierunku Andrijiwki i zagrażają oskrzydleniem Rosjan w Kurdiumiwce . SZ FR ostrzelały 22 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała miejsce koncentracji przeciwnika pod Jahidnym . Ukraińcy ostrzelali również rakietą rosyjski skład w mieście Sorokyne , na głębokim zapleczu frontu.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowokałynowym , Awdijiwką , Newelskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . Ukraińcy atakowali pozycje rosyjskie pod Krasnohoriwką i Wesełym , prawdopodobnie bez powodzenia. SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: Ukraińcy atakują pod Robotyne , Kopani , Staromajorskim , Żerebianką i Werbowym . O Pryjutne toczą się ciężkie walki. SOU uderzyli na wieś Kermenczyk i zarazem oskrzydlili Rosjan w Nowodoneckim od zachodu. SZ FR ostrzelały 27 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 6 miejscowości. Ukraińcy zaatakowali dronami-kamikadze koszary przeciwnika w okupowanej Wasyliwce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 10 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 5 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl zestrzeliła 12 z 18 dronów kamikadze Shahed 131/136. Liczba ofiar śmiertelnych ataku rakietowego na Lwów z 6 lipca wzrosła do 10 osób.

Reklama

Komentarze (3)

 1. GB

  1. Putinek nie chce przedłużyć umowy zbożowej, więc Żeleński wraca z Turcji z dowódcami Azowstalu. Pamiętacie bronili Mariupolu do czasu kiedy było można po czym poddali się i trafili do ruskiej niewoli. Potem była wymiana jeńców i ruscy zgodzili się aby tych 5 oficerów w tym dowódca 35 Brygady resztę niewoli spędzili w Turcji (do czasu zakończenia wojny). Ale okazuje się że Erdogan ma gdzieś Putina i ich zwolnił. Chodzą głosy że jak Putin nie przedłuży umowy zbożowej to Turcja zamknie cieśniny także dla ruskich cywilnych statków. A może to zrobić bo przecież dla Turcji trwa wojna między Ukrainą i Rosją.

  1. Rusmongol

   Przecież Turcy nie złamali żadnej umowy. Według kacapskich zbr@dniarzy niea wojny, więc niby do końca której wojny tam mieli zostać 🤪

 2. bezreklam

  Dzis 500 dzien. Policja Ukrainska podalo- zginelo 9 tys cywili. Dla porownania w Wietnamie 3-4 miliony. W Iraku 655 tys, Afganistna 300 tys. Jedna z mniej krfawych wojen - FAKTY. W wojnie infrmacyjnej wraznie odwarnie- jakby tam wsztscy umierali . Skad ta roznica miedzy faktami a wrazeniami? Amerykanie potafia przedsawic wybicie indian jako romatyczny western. Podboj Hawajow - zostalo 2% ludnosci - jako WOLNSOC. Nalezy wiec uwalic sie od praogandy i badac fakty. I to zawsze nie tylko w tym przadku. Same fakty

  1. El Polaco

   "Uwalić się od propagandy" - nic dodać nic ująć haha %%

  2. Anty 50 C-cali

   w Tym przadku UFF ciężkim (POLSZCZYZNY...) - zginęło 9 tyś cywili . JAK TO PRZECIE CAR DOBRY DENAZYFIKUJE TYLKO, NIE ZABIJA CYWILI. Za zagwarantowaną granicą - FAKT - za "oddanie " broni atomowej! Odwrotnie , nie "odwarnie" - jak sobie w Syrii Ruskich zaprosili to ok. Na Ukrainie - instruktorzy NATO?! ??? Czy tam wszyscy umierali - skazani jak obywatel urodzony pod Nottingham, bronił Mariupola.? .WOLNOŚĆ , po wykastrowaniu...., obcinaniu palców siekierą, wyrywaniu kobiecie paznokci - nie umierali. Wykastrowany 28 -latek , wrócił nawet do walki

  3. bezreklam

   Wybacz. 15 lat poza Polska+ dyklsja. Ale....jeden plus. Pisze z SENSEM. DO przemyslania. Wiekszosc pisze ladnie i gramatycznie ale wlasciwei powoela jak kseropakpiarka z TV . czyli ladnie a bezmyslnie. Zrszta 21 wiek na tym polega. Ma byc LADNIE i PUSTO. pozdrwiam

 3. GB

  2. Trochę dobra i trochę zła wiadomość. Ruski An-72 wylądował w polu bez wysuniętego podwozia. I teraz gorsza cześć infa. Niestety na moje oko samolot nadaje się do remontu (choć zdjęcie jest zrobione tak że widać tylko kabinę i skrzydła, nie wiadomo co z częścią ogonową). Załoga na 100% przeżyła, a powinna spłonąć, nad czym ubolewam.

Reklama