Reklama

Wojna na Ukrainie

494. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Autor. @Liberov/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

494 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 2 lipca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: trwają walki w lasach na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Mińkiwką i w kierunku Bohdaniwki . Ukraińcy odnotowali postępy w kierunku Jakowliwki . Pod Kliszczyjiwką , Berchiwką , Jahidnym , Kurdiumiwką i Ozarianiwką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy znowu odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką i w Marince . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: oddziały ukraińskiej 47. Brygady Szturmowej (Zmechanizowanej) oskrzydlają Robotyne , ale pod samą wsią Ukraińcy się zatrzymali, zapewne z powodu silnych umocnień przeciwnika oraz groźby wysokich strat w przypadku podjęcia próby ich sforsowania). Ukraińcy mogli również wejść do wsi Pryjutne , ale jeszcze jej nie wyzwolili. W najlepszym wypadku wieś jest kontestowana. SOU próbują oskrzydlić Staromajorskie od zachodu, ale manewr jest ryzykowny, gdyż prowadzony przez niemal całkowicie otwarty teren. Walki toczą się również pod Żerebianką , Nesterianką , Dorożnianką , Marfopilem i Stepowym . SZ FR ostrzelały ok. 25 miejscowości. SOU ostrzelały miejsce koncentracji przeciwnika pod Nowozłatopilem .

Odcinek chersoński: kontynuowane są walki w pobliżu Mostu Antoniwskiego w północnej części Ołeszek . Ukraińcy utrzymują tam przyczółek. SZ FR ostrzelały ok. 10 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały pięć miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz siedem miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ukraińska opl/oprak zestrzeliła trzy rakiety manewrujące „Kalibr" iosiem dronów-kamikadze Shahed 131/136.

Krasnodarski Kraj (Federacja Rosyjska): w pobliżu lotniska pod Primorsko-Achtarskiem spadła rakieta. Być może była to wystrzelona z rosyjskiego bombowca Ch-22, która nie doleciała na Ukrainę.

Reklama

Komentarze (6)

 1. GB

  Widzieliście filmik jak ptak zestrzeliwuje wenezuelskiego Su-30SM2? Świetny filmik, zestrzelenie potwierdzone przez Wenezuelskoe Siły Powietrzne. Ptak dostał się do jednego z silników mimo to nie majacy analoga we wszechświecie Su-30SM2 zaliczył glebę.

  1. papa lebel

   .... a drugi silnik? ukradli...? czy nie montują, bo na jednym poleci...? jak aligator bez ogona :)

 2. Igor Aretano

  I nikt nie pamięta o wielkiej ofensywie ukraińskiej, która łamie wały obronne Mordoru. Trzeba być politycznie poprawnym.

 3. asymetria

  "wsi Pryjutne , ale jeszcze jej nie wyzwolili. "- najciekawse z tym tym WYZWOLNEM- ze obie stronyuzwaja tego samego slowa.

  1. Rusmongol

   Kega ostatni nie zauważył że Rosja oficjalnie się zrzekla terenów Ukrainy w 1994. Więc teraz Rosja kr@dnie. Ukraina wyzwala.

 4. Anty 50 C-cali

  Ta 47 brygada to nie Ta która tak oberwała - w mediach - że porzucili Leo2a6 i Bradleye, z silnikiem (silnikami) na "chodzie"? Leo raczej padł na minie, wszechobecnej. A Niemiaszki wzbraniali się przed dostawami - Wcześniej!, szwargotali o "przekraczaniu czerwonych linii"----A teraz ta 47-ma chwali się zdobyciem 3 T-72BM3. Do okrągłej 100 - z ponad 500!!! czołgów "przekazanych" przez defiladową armię moCarstwa. To tak 1 dziennie - w czasie operacji de-nazyfikacji.

  1. Karaczanus

   A geniusze ruscy nawet ich nie spalili a pozniej UA duża ilość odzyskała

 5. Kustosz

  Wieś Pryjutne nigdy nie należała do Federacji Rosyjskiej, więc teraz wysil umysł i spróbuj ogarnąć kto wyzwala a kto zdobywa

 6. Macorr

  Gdzie jest Igorek? Igorku!!! Ty jeszcze w rosji czy już na Białorusi? Cos cicho o tobie jak prigozynowi fabryke trolli zamkneli...

Reklama