Reklama

Wojna na Ukrainie

479. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Autor. @Liberov/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

479 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 17 czerwca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki przeciwnika pod Berestowym , Nowoseliwskim , Stelmachiwką i w lesie na południowy-zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Wyjimką , Wesełym , Rozdoliwką i Orichowo-Wasyliwką . Kontynuowane są walki o Jahidne i Berchiwkę . Ukraińcy starają się oskrzydlić Kliszczyjiwkę . Nadal brak informacji o przebiegu działań w Bachmucie . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Stepowym , Awdijiwką , Pierwomajskim i Nowomychajliwką . Rosjanie mają niewielkie postępy w Marince .SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporosko-wuhłedarski: SOU nadal atakują pozycje rosyjskie pod Piatychatkami (gdzie popołudniu Ukraińcy zajęli północne obrzeża wsi, a wieczorem mogli poszerzyć swoją kontrolę nad jej terenem zabudowanym) i Żerebianką . Kontynuowane są ciężkie boje o Robotyne , Staromajorskie , Urożajne i Nowodoneckie (które znajduje się pod kontrolą Rosjan). Pomiędzy dwiema ostatnimi wsiami Ukraińcy przesunęli linie frontu o ok. 200 m na południe. SOU zniszczyły pojazd do zdalnego minowania na podwoziu ZiŁ-131. SZ FR ostrzelały 23 miejscowości, wiele z nich z wykorzystaniem artylerii samobieżnej i lotnictwa.

Odcinek chersoński: pozycje rosyjskie w rejonie Nowej Kachowki są niepokojone przez rajdy ukraińskich oddziałów specjalnych. SZ FR ostrzelały co najmniej 26 miejscowości, w tym Chersoń .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

Obwód biełgorodzki (Federacja Rosyjska): w Biełgorodzie płonie jeden z bloków mieszkalnych.

Ostrzały: SZ FR ostrzelały 20 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim oraz 17 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Ostrzelane zostało również miasto Zaporoże .

Reklama

Komentarze (6)

 1. WLS

  Dreptanie SOU na Zaporożu przypomina to co działo się w zeszłym roku na chersonszczyznie. Duże straty, ale działania w konsekwencji doprowadziły do wyparcia ruskich satanistów. Główne uderzenie moim zdaniem nastąpi zapewne w obwodzie ługańskim...

  1. Igor Aretano

   WLS, wydarzenia wojskowe w regionie Chersoniu w zeszłym roku miały miejsce przed mobilizacją w Rosji, przed budową rosyjskiej „linii Mannerheima”. Teraz rosjanie nie mają „dziur” w linii obrony.

  2. Buczacza

   I w ogóle są niepokonani... Tylko od 16 miesięcy nie osiągnęli żadnego z zakładanych celi operacji. A cały wojskowy świat patrzy i śmieję się z legendarnego ruskiego bardaku.

  3. Igor Aretano

   Buczacza Miesięcy, tak, 16. Ale regionów jest mniej, tylko 4: obwód Zaporożski, Chersoński, Doniecki, Ługański (Krym nie jest brany pod uwagę, to stara historia). A morze jest tylko jedno, Azow

 2. ostatni

  Kiedys po wojnie - gdy wzamian za pozrczki i bron - Ukraina zostanie sprawtyzwana i wykupina przez Zachdnie koncerny - Ukraincy - zwlaszcza Ci ranni bez nog - beda myslsli "czy napewno za to walczylem"? Podbnie jak u nas stoczniwcy po sprzedazy Stcozni - czy napewno za to strajowalem? Manilalacja jest silna narazie o tym nie wiedza. Oczywiscie to Nie POlska wykupi tam zaklady. Niemcy, USa i Francja

  1. Carolus

   A gdzie u was w Rosji stocznie sprzedano? I kto to chciał kupić?

  2. ostatni

   Carolus -byle radzieckie stocznie chcieli kupic CHnczycy (Na Ukrainie0 ) USa zabokowalo. To byl przedsmak wojny proxy

 3. Odyseus

  Ofensywa na poziomie kompani i batalionu 40 milionowego Państwa ... ciekawe czy kiedykolwiek zobaczymy w tej wojnie uderzenia na poziomie brygady nie mówiąc już o dywizji , w końcu wszyscy za tą wojnę płacimy

  1. Rusmongol

   No cóż. To podobna tą ofensywa jak Rosji, która podobnymi siłami chciała podbić Ukrainę. A to potężna 2 armia świata hahaha hahaha.

  2. Odyseus

   @Rusmongol ja nie wiem od trzech czy czterech lat żyjemy w jakimś zwariowanym świecie , dziwne pandemie , dziwne inflację i nawet ta wojna jakaś normalna nie jest ;)

 4. Rusmongol

  Według prezydenta Rosji ukraińskie władze, mimo parafowania dokumentu, przestały się nim interesować. - Został parafowany przez delegację kijowską, podpis jest - oznajmił Putin, dodając, że "po tym, gdy zgodnie z obietnicą wycofali oni wojska spod Kijowa, kijowskie władze, jak zwykle, jak to robią ich panowie (Zachód - red.), wyrzuciły to wszystko na śmietnik historii". Carek z kgb już całkiem odleciał...

 5. Rusmongol

  Tymczasem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z rosyjską telewizją RT Arabic, ocenił, że "zadanie demilitaryzacji Ukrainy zostało w dużej mierze wykonane". Ja myślę że osiągnięto znaczną demilitaryzacja 4 rz#szy rosyjskiej. Oby tak dalej.

  1. Anty 50 C-cali

   alesz wcześniej, tak w czasie niedawnych rajdów na kierunku,,,,Biełgorodu - 400+ dni od startu spec-operacji, w russkiej tv jeden okularnik cedził słowa "o wojnie". , którą Rossija musi wygrać. Nie wiem czy nie ten sam "odważny liberalny" od skomentowania oddania sporego Izjum, "nazistom, najemnikom nato.'----- ; JAK TO WSIO IDZIOT OK?!... a zwiali zostawiając nawet T-ciaka + francuski termowizor układu killer- hunter. ( o Tungusce nie wspomnę). W siąpiącym deszczyku, u progu jesieni ubiegłego roku

 6. Zygazyg

  W okupowanym Rykowe Ukraińcy trafili w coś co wydaje się być olbrzymim magazynem amunicyjnymi rosjan. Wybuchy trwają nieprzerwanie od wielu godzin

Reklama