Reklama

Wojna na Ukrainie

469. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

2A36 Hiacynt-B.
2A36 Hiacynt-B.
Autor. Ministry of Defense of Ukraine

469 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 7 czerwca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki przeciwnika pod Masiutiwką , Berestowym oraz lasem na południowy-zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SOU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Wesełym , Orichowo-Wasyliwką , w kierunku Iwaniwskiego oraz od Piwnicznym. Ukraińcy nadal toczą walki o Berchiwkę , gdzie Rosjanie otrzymali wsparcie, ale odnieśli sukcesy nad kanałem siwersko-donieckim. Po ciężkich walkach i odparciu rosyjskich kontrataków SOU znowu zbliżyły się do Kliszczyjiwki . Trwają walki o Ozarianiwkę . Brak konkretnych informacji o zmianach w Bachmucie . Do uszczelniania linii frontu i organizowania kontrataków wykorzystywane są również oddziały szturmowe. SZ FR ostrzelały 19 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Pierwomajskim , Newelskim i w Marince . Ponadto odnotowują oni niewielki progres w wypieraniu Rosjan na południe od Wuhłedaru . Nie powiodły się próby odbicia Wodianego i Opytnego , jednak Ukraińcy nadal napierają na obie wsie. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. SOU ostrzelały okupowany Donieck .

Reklama

Odcinek zaporoski: nie ustają działania podjazdowe SOU prowadzone od rejonu Orichowa (na południe od tego miasta mają się toczyć najcięższe walki, choć Rosjanie wyolbrzymiają ich skalę) do Neskuczego . Pozycje rosyjskie niepokoi również artyleria ukraińska. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. SOU znowu intensywnie ostrzelały okupowany Tokmak , niszcząc miejsca koncentracji i składy Rosjan.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. Ukraińcy skupiali się na ewakuacji ludności cywilnej z terenów zalanych, a także dostarczaniu wody i żywności cywilom odciętym na lewym brzegu Dniepru. Niektóre źródła donoszą, że poziom wody miał wzrosnąć od paru do nawet pięciu metrów. Zalewana jest również Mierzeja Kinburska . SZ FR ostrzelały co najmniej 6 miejscowości, w tym Chersoń .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 7 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 15 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Trwają walki pod Nową Tawolżanką , w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim, a niektóre rejony przygraniczne nadal są poza kontrolą władz rosyjskich. W pobliskim Szebiekino wybuchł pożar.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Walczak

  Brakuje kluczowej informacji ze strony rosji, ile udało się unieszkodliwić zagonów pancernych im. Jonha Deerea ?

  1. młodygrzyb

   Natomiast są już wyraźne zdjęcia ze zniszczonymi Leopardami i nie tylko.

  2. Carolus

   Pokaż te zdjęcia.

  3. młodygrzyb

   Nie muszę się wysilać Defence 24 publikuje jedno z nich. Widać gościu że ty nic nie czytasz tylko trollujesz. Ja bym proponował zablokowanie tego ewidentnie płatnego trolla.

 2. młodygrzyb

  Walki na terenie rosji to niestety ale ruscy odcieli "partyzantów" i teraz oczyszczają teren.

Reklama