Reklama

Wojna na Ukrainie

465. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Ukraina wojna
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

465 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 3 czerwca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki przeciwnika pod Masiutiwką i Nowoseliwskim . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Spirnym i w kierunku Iwaniwskiego . Ukraińcy osiągnęli niewielkie postępy w rejonie Kliszczyjiwki . W Bachmucie sytuacja bez zmian. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. Artyleria rakietowa SZU ostrzelała Kadijiwkę .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Ołeksandropilem , Awdijiwką , Pierwomajskim i w Marince . SZ FR ostrzelały co najmniej 16 miejscowości. SZU ostrzelały okupowany Donieck , Makijiwkę i Jenakijewo .

Reklama

Odcinek zaporoski: nadal brak informacji o zmianach na linii frontu, Ukraińcy nadal jednak niepokoją Rosjan ostrzałami artylerii i niewielkimi atakami. Pojawiają się doniesienia sugerujące problemy artylerii rosyjskiej na froncie. Coraz częściej zamiast odpowiadać ogniem kontrbateryjnym baterie rosyjskie milczą lub odpowiadają w sposób niedostateczny. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. SZU ostrzelały okupowany Berdiańsk , Nowohoriwka , Połohy , Czernihiwkę i Melitopol . Pod wsią Dołynskie wysadzony został tor kolejowy. Podczas piątkowego ataku rakietowego na Berdiańsk zniszczone zostały dwa magazyny z zapasami w porcie.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej 12 miejscowości. Ukraińcy ostrzelali Kachowkę i Tawrijsk .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 8 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 17 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. Wieczorem Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na przedmieścia Dnipra . Rannych zostało 20 cywili, w tym 5 dzieci.

W rosyjskim mieście Szebiekino , w obwodzie biełgorodzkim, doszło do chaosu. Plądrowane są sklepy, a wojsko rosyjskie i inne służby podległe Kremlowi nie interweniują (prawdopodobnie nie dysponują odpowiednią liczbą mundurowych, a ponadto uzasadnione jest podejrzenie, że w grabieżach biorą też udział wojskowi i funkcjonariusze sił wewnętrznych). Rosjanie nie kontrolują terenów przygranicznych pod Grajworonem , Nową Tawilżanką i Urazowym . Do zagrożonego obwodu ściągane są kolejne oddziały wojskowe. Z kolei pod wsią Peresna , w obwodzie smoleńskim, dron doprowadził do eksplozji i pożaru na terenie stacji paliwowej.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Chyżwar

  Czyli ruscy we własnym mieście plądrują sklepy? Ciekawa widność. Jeszcze ciekawsze jest, że siłownicy w tym pomagają. Oby tak dalej.

  1. młodygrzyb

   No to w jednym dogonili USA.

  2. Rusmongol

   @mlodynkwd. Jakby tak dogonili USA pod względem PKB, albo samolotów pasażerskich we flotach czy liczbie produkowanych samochodów. Prwnanie Rosji i USA to jak Lincolna navigatora i lady nivy hahaha hahaha

 2. Igor Aretano

  Ukraina pewnie wygrywa wojnę

  1. Carolus

   Na pewno nie wygrywa jej Rosja.

  2. Rusmongol

   Rosja juz ja wygrywa od ponad roku. Już prawie zakończyli 3 dniową operacje specjalna 😂

  3. Igor Aretano

   Do tej pory Krym i cztery inne regiony Ukrainy są kontrolowane przez Rosję.

 3. Anty 50 C-cali

  żeby nie było że tylko info z jednej strony ; 2 zabitych reportuje ruska strona, z Biełgoroda strony. Tam, animacja prognozowanych opadów - wskazuje na 4 dni bez Deszczu. Kolejnych, przynajmniej. A wszyscy oczekują kontrofensywy; a to na Mariupol, to znowu "skromniej" na Melitopol. A 28 brygada, spod Odessy oficjalnie - publikuje w necie film jak ruski rozpaczliwie zjeżdża z asfaltu, i kluczy po przydrożnych rowach. Sucho najwidoczniej, ale i dron widzi.

Reklama