Reklama

Wojna na Ukrainie

464. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. General Staff UA / Facebook

464 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 2 czerwca 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy znowu odparli ataki przeciwnika pod Nowoseliwskim, Makijiwką i w lesie na południe od Kreminnej. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU nadal naciskają na Rosjan w rejonie Kliszczyjiwki. Wieś znajduje się pod ostrzałem Ukraińców, ale najeźdźcy nie rezygnują z porzucenia jej pomimo strat. W Bachmucie kontynuowana jest rotacja oddziałów PKW "Wagner" na jednostki SZ FR. Trwają również walki w terenie zabudowanym. Ukraińcy zaczęli szarpać przeciwnika piechotą lekką, gdy okazało się, że nie wykazuje on woli do dalszych ataków. Działania podjazdowe wspiera swym ogniem artyleria ze wzgórz. Powyższe działania mają na celu utrudnienie Rosjanom okopanie się na zajętym terenie. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką, Pierwomajskim i w Marince. SZ FR ostrzelały co najmniej 12 miejscowości. Pod Mariupolem aktywna była rosyjska opl/oprak.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o zmianach na linii frontu, ale od kilku dni pojawiają się liczne doniesienia o intensywnych ostrzałach pozycji rosyjskich. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. SZU ostrzelały port w okupowanym Berdiańsku. Artyleria ukraińska znowu ostrzelała Połohy. Z kolei w okupowanej Mychajliwce wysadzono auto z czterema kolaborantami.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej 3 miejscowości. W okupowanym Heniczesku doszło do eksplozji.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 6 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 19 miejscowości w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Z rana 2 czerwca ukraińska opl/oprak zestrzeliła 15 rakiet manewrujących Ch-101/Ch-555 oraz 21 dronów kamikadze Shahed 131/136.

Trwają walki Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego i Legionu "Wolna Rosja" z rosyjskimi siłami kremlowskimi o Szebiekino i Nową Tawilżankę. Wczoraj w wyniku walk oraz działań sabotażowych sił antyputinowskich w ogniu stanął budynek administracji w pierwszej z wymienionych miejscowości. Artyleria ukraińska kontynuuje ostrzał celów w strefie przygranicznej.

Pod rosyjskim Smoleńskiem doszło do ataku drona na infrastrukturę naftową i gazową. W nocy z 1 na 2 czerwca drony uderzyły w cele pod Kurskiem.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Anty 50 C-cali

  ilustracja wyżu - który bezdeszczową( !) pogodę wieszczy dla okolic....Białogorodu + tam gdzie intensywnie "kropi" ostrzał "pokojowej" Rossiji. Czyli nieszczęsna charkowszczyzna....za blisko gwarantowanej granicy. Co ja o tym wyżu? Bo ostatnie dnia maja przyniosły filmy 3-ciej brygady szturmowej, która wprowadziła ...T-ciaki, do szusowania w Kurzu----razem z nieporadnym wysokim M-, przed BMP-1. . A troll internauta szydzi "gdzie ta kontra od zimy zapowiadana". Chruszczow od straszenia Finlandii "wybijaniem szyb w oknach" w grobie się przewraca. To nie siły obrony Izraela, nie samoobrony Japonii - to film ZSUkrainy na kierunku bachmuckim!!

 2. GB

  Ta katastrofa MiG-31 to jednak z przed 24 lutego 2022.

 3. GB

  Za ważnym rosyjskim portalem o lotnictwie. Na Dalekim Wschodzie w locie zapalił się MiG-31. Załoga się katapultowała i wylądowała na spadachronach. Jest filmik chyba z drugiego MiGa. Kiedy wydarzenie miało miejsce nie podali

 4. Zygazyg

  A można prosić o zilustrowanie sytuacji na każdym odcinku mapkami jak onegdaj?

Reklama