Reklama

Wojna na Ukrainie

457. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojsko
Autor. Aris Messinis/Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

457 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 26 maja 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie w lesie na południe od Kreminnej . Kontynuowane są w rejonie Masiutiwki . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką . Pod Spirnym ukraiński dron obrzucił bombami i zniszczył rosyjski czołg T-90M. Ukraińcy wznowili działania w kierunku Kliszczyjiwki i Berchiwki przesuwając linię frontu kolejno o ok. 300 m i 150 m. W Bachmucie atakują pozycje ukraińskie przy skrzyżowaniu ul. Czajkowskiego i ul. Korsuńskiej. Największy nacisk na Ukraińców ma mieć miejsce od strony ostatniej z wymienionych ulic. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Krasnohoriwką i w Marince . SZ FR ostrzelały co najmniej 10 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała okupowany Donieck . W okupowanym Mariupolu doszło do dwóch dużych eksplozji. Prawdopodobnie zniszczono skład zapasów amunicji i/lub paliw.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 11 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 14 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. W Dniprze w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego zniszczony został budynek kliniki wykorzystywanej jako szpital wojskowy.

Obrona przeciwlotnicza Sił Obrony Ukrainy zestrzeliła 23 drony kamikadze Shahed 131/136 i 10 rakiet manewrujących Ch-101/Ch-555.

W rosyjskim Gelendżyku FSB aresztowała mężczyznę podejrzanego o chęć dokonania zamachu bombowego. Krasnodar miał zostać zbombardowany przez drony kamikadze podobne do Shahed 131/136. Do eksplozji doszło we wsiach Nowa Tawilżanka , Masłowa Prystań i Grafowka w obwodzie biełgorodzkim.

Reklama

Komentarze

    Reklama