Reklama

Wojna na Ukrainie

441. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Wojska rosyjskie
Autor. Mil.ru

441 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 10 maja 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy ponownie odparli ataki rosyjskie pod Masiutkiwką , Stelmachiwką i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Spirnym , Bohdaniwką , Chromowym , Iwaniwskim i Stupoczkami . W Bachmucie sytuacja obrońców jest ciężka. Rosjanie kontynuują swoje ataki pomimo niedotrzymania terminu zdobycia miasta. Z kolei kontratak ukraińskiej  3. Brygady Szturmowej z 9 maja doprowadził do przesunięcia linii frontu w pobliże Kliszczyjiwki . Ukraińcy zajęli przyczółek na wschodnim brzegu kanału siwersko-donieckiego. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. W okupowanej Kadyjiwce doszło do ukraińskiego ostrzału rakietowego.

Autor. Defence24.pl

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Newelskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. W okupowanych miastach Melitopol , Tokmak , Wasyliwką i Mychajliwką .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej sześć miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały siedem miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz pięć w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego. W nocy z 9 na 10 maja ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła trzy drony-kamikadze Shahed 131/136.

Wczoraj w obwodzie kałużskim rosyjska obrona przeciwlotnicza miała zestrzelić trzy drony UJ-22 Airborne. Z kolei w obwodzie woroneskim dwa drony uderzyły w cele na terenie jednego z poligonów, raniąc 14 żołnierzy SZ FR.

Rzecznik prasowy Pentagonu potwierdził, że SZU zestrzeliły rosyjską rakietę balistyczna „Kindżał" z wyrzutni MIM-104 Patriot.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Anty 50 C-cali

  czyli , w 440 i jednym dniu spec-opracji, SZUkrainy robią to czego nie zrobiły Saddamy w 1991 - wycofywanie, w kontakcie bojowym z wrogiem. Z Tym , Że ich brygada szturmuje, ale ....wschodni brzeg kanału wodnego, na północnym krańcu łuku donieckiego----Po za tym, kacapy pewnie(!?) na kacu po 9-tym Maja i maltretowali innych "tylko" w 6 miejscach charkowszyzny ( a nie Kilkunastu). Jak i kilka miejsc PRZYGRANICZNYCH, obwodów Sum i Czernichowa, za blisko Rossiji która nigdy na nikogo nie napadła i gwarantowała granice

  1. ostatni

   granice - sa zmienne - jak wiesz od tysciey lat - co chwle sie zmianija. Nie wiem po co klamac ze jest inaczej. Zachecam do myslania

 2. GB

  Rosyjscy blogerzy wszędzie widzą szykujące się do ataku jednostki ukraińskie. Teraz jest info (rosyjskie) że Ukraińcy zgromadzili dużo łodzi i środków przeprawowych w O. Chersońskim. Jest też info że w O.Charkowskim czyli pewnie w kierunku na Swatowo widziano ukraińskie czołgi , w tym zachodnie. Czyli niby Ukraińcy szykują się do ataku na każdym kierunku, ale pewnie główny atak będzie na jednym kierunku. Czyżby rozpoczęła się kontrofensywa, czy rosyjscy blogerzy po prostu panikują? Zaznaczam że to wszystko infa z runetu. Ukraińcy milczą, lub powołują się na runet.

 3. Michał 1983

  Ukraina rozpoczęła lokalny kontraatak na południe od Złotej Nywy.. ciężkie walki trwają... jest to rejon wołnowaski w obwodzie donieckim...

  1. GB

   Pojawiło się info ze Ukraincy atakują też na Soledar od północy. Ponoć skutecznie.

  2. GB

   Rosyjski bloger Podduvny podaję że atak ukraiński odnośnie sukces pod Berchowka, Jagodne, gdzie rosyjskie jednostki miały się wycofać nie kojarzę w tej chwili na jakim to jest kierunku). Twierdzi też że pod Soledarem Ukraincy przełamali obronę (być może pierwsza linie), Na Zaporozu także Ukraincy atakują pod Orechowem i Hulaj Pole.

 4. GB

  Gdzieś przy froncie zauważono najnowszy rosyjski czołg T-55 wz. 2023. Taki z podwójnym daszkiem (jak to mówią grillem). Za bez pancerza reaktywnego na wieży i kadłubie...

Reklama