Reklama

Wojna na Ukrainie

430. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

430 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 29 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Torskim i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Bohdaniwką , Chromowym , Iwaniwskim i Czasiw Jarem . W Bachmucie Rosjanie napierają na pozycje ukraińskie na ul. Zwycięstwa, Łesi Ukrainki, Matrosowej, Tołbuchina, Gwardyjskiej i Czajkowskiego. Najeźdźcy osiągnęli niewielkie postępy. Nie mniej, spychają jednak oddziały obrońców, głównie w północno-zachodniej części miasta. Najskuteczniej Ukraińcy opierają się wzdłuż ul. Czajkowskiego, gdzie wykorzystują do obrony zabudowę wielopiętrową, a także to, że artyleria rosyjska często powstrzymuje się od ostrzału celów położonych zbyt blisko pozycji własnej piechoty. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Newelskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości. Ukraińcy ostrzelali stanowiska artylerii przeciwnika w Krasnohoriwce .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak konkretnych informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej 11 miejscowości.

Odcinek chersoński: na rzeką Konka artyleria ukraińska ostrzelała patrol przeciwnika. SZ FR ostrzelały co najmniej 10 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: nad ranem (ok. godziny 4.20 czasu kijowskiego) ukraińskie drony-kamikadze (według niektórych doniesień powietrzne jak i morskie) wykonały atak na Zatokę Kozacką w Sewastopolu . Zniszczone zostały składy paliw .

SZ FR ostrzelały 6 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 7 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

W rosyjskim Permie płonie fabryka produkująca artylerię. W obwodzie kurskim odnotowano eksplozje.

Reklama

Komentarze (5)

 1. GB

  Filmowym ukraińskim hitem był filmik na którym widać jak dron zrzuca granat w okop z którego po chwili ucieka gołodupiec. Dosłownie, ruski soldat nie ma spodni i bielizny nawet. Zaznaczam że ucieka tylko jeden, drugiego nie widać....

  1. ostatni

   Ja dzis czytam ADAM ZAMOYSKi - Napolon Marsz na Moskwe- genilna ksiazka. Opowada jak jeden adiutand generala Davota poszedl do kiba w Wilnie (wtedy w rekach Francuzow) i w trakcie gdy mial spuszczone spodnie ktos mu ukradl buty- inny franczki zolierz - w potzrebie. Brak butow, zywnosci, ubran byl tak duzo ze ludzie zachwali sie jak zwierzeta. Nie wsztyscy. Bywalo ze nawet arystrkaci potrafili glodowac razem z zolnierzmi. POlecam ksiazka genialna

 2. Michał 1983

  Ponoć pod Awdijiwką ruscy wycofali się z niektórych pozycji... ciekawe bo piszą że wrócili na pozycję z początku roku.. To byłby cios...tyle ludu i sprzętu poszło w piach i nic z tego nie ma....dobrze UKR...

  1. GB

   Terrorysta Striełkow potwierdza Awdijewke (znaczy wycofanie sie ruskich).

 3. Rusmongol

  Rosjanie to zwykle prymitywy i obcinacze głów. Dobrze im zawsze idzie w kłamstwie, okrad@niu i m@rdowaniu cywili i jeńców.

 4. ostatni

  czyli juz po Bahmucie. Ktos pokze cala mapke? Zostalo z 4% miasta?

  1. Anty 50 C-cali

   toś "zawyzl", te swoje %, z dysksji o Panice, na Krymie. Niech ktoś "pokze" CAŁĄ mapkę, 9 cio- miesięcznego natarcia na Bachmut

  2. "Docent" zza morza

   Mapka była wczoraj - a z niej wynika, że w rękach Ukraińców jest jakieś 15% miasta...

  3. Rusmongol

   Haha. No w końcu rosyjscy lud8bojcy zdołali zdobyć miasto 80 tys mieszkańców szturmowane od miesięcy. Brawo wielka armia carewicza agenta z 4 rzeszy rosyjskiej 😂

 5. Anty 50 C-cali

  no to wet za wet. Za trafienie , około 4 nad ranem w blok mieszkalny - blisko lotniska, Russcy "trafili". Pracowaty - po ukraińsku brzmi....( nie rabotajem! jak w szkole wbijali!!) dronami SZU. I mimo - "odparcia ataku (jakże inaczej) grzyb wybuchu nad zatoką - Kozacką, wali w niebo. A podobno, ta przeprawa łódkami - w biały dzień, na lewy brzeg Dniepru, to tylko "czubek Góry lodowej"

Reklama