Reklama

Wojna na Ukrainie

429. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna ukraina
Autor. Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

429 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 28 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Torskim i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Bohdaniwką , Chromowym i Iwaniwskim . W Bachmucie Rosjanie wyparli Ukraińców z rejonu ul. Krainej, wykorzystując to, że budynki jednopiętrowe, często występujące w tej części miasta, szybko obracały się w ruinę w wyniku ostrzału artylerii i bombardowania lotnictwa. Najeźdźcy osiągnęli też pewne postępy na zachód od toru kolejowego. Nie są jednak w stanie przełamać pozycji ukraińskich przy ul. Czajkowskiego oraz jej skrzyżowaniu z ul. Juwilejną. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Front w Bachmucie 28.04.2023 r.
Front w Bachmucie 28.04.2023 r.
Autor. Defence24.pl

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim , Newelskim , w Marince i pod Nowomychajliwką . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości. W okupowanym Doniecku drony ukraińskie uderzyły w jedną z podstacji elektrycznych.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak konkretnych informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej 12 miejscowości. We wczorajszym (27 kwietnia) zamachu w Melitopolu zginął kolaborant Aleksandr Miszczenko.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały co najmniej 7 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 10 miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 6 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Nad ranem 28 kwietnia Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy z wykorzystaniem co najmniej 23 rakiet Ch-101 i Ch-555. Zestrzelonych miało zostać 21 pocisków (z czego nad Kijowem 11), ale spadające fragmenty niektórych rakiet wyrządziły na ziemi szkody. Dwa niezestrzelone pociski uderzyły w bloki mieszkalne w Humaniu . Liczba zabitych cywili wyniosła stanem na godzinę 19.00 czasu kijowskiego 23 osoby, z czego 4 to dzieci.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Adam86

    Czyli to już kwestia najbliższych dni aż Artemowsk zostanie zdobyty,zasadnicze pytanie to to czy bardziej się tam wykrwawili Ruscy czy ukry.

  2. ostatni

    Na mapie - Centrum bahmutu to teraz lewy kraniec mapy

Reklama