Reklama

Wojna na Ukrainie

414. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

ukraina wojsko
Autor. Aris Messinis/Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

414 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 13 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Bohdaniwką , Chromowym , Iwaniwskim i wsią Predteczyne . W Bachmucie nie doszło do wielkich zmian linii frontu, ale nie oznacza to zmniejszenia intensywności walk. Rosjanom udało się w kilku miejscach, za cenę wielkich strat oraz przy wsparciu artylerii i lotnictwa, przejść przez linię toru kolejowego. Artyleria ukraińska skutecznie ostrzeliwuje najeźdźców i utrudnia, a niekiedy uniemożliwia, utrzymanie nowo zdobytego terenu (Rosjanie szczególnie mocno przekonali się o tym na ul. Kosmonautów). W południowo-zachodniej części miasta Ukraińcy przeprowadzili skuteczne kontrataki przy ul. Korsuńskiej. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Siewiernym , Pobiedą i Nowomychajliwką . Rosjanom udało się osiągnąć pewne postępy w ruinach Marinki . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały dziewięć miejscowości. W północnej części okupowanego Melitopola , w tzw. Juriwce, doszło do kilku eksplozji. Na terenie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej w Enerhodarze eksplodował pocisk lub ładunek wybuchowy.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały siedem miejscowości.

Odcinek czarnomorski: pod wsią Krynyczky na okupowanym Krymie doszło do eksplozji.

SZ FR ostrzelały 17 miejscowości przygranicznyvh w obwodach czernihowskim i sumskim oraz osiem w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Chinol

    Nie rozumiem po co atakowac miasto Bahmiut zamiast probwac domnkac okrezenie. Wydaje mi sie to taktyczne bez sensu. Z Punktu widznia Rosjan leuej skierwac sily na okrozenie nie na miatso - moim zdaniem.

Reklama