Reklama

Wojna na Ukrainie

410. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

410 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 9 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Torskim i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Werchniokamianskim , Bohdaniwką , Chromowym i Iwaniwskim . W Bachmucie trwają ciężkie walki w rejonie dworca kolejowego oraz skrzyżowania ulic Korsuńskiej i Czajkowskiego. Rosjanom udało się przejść w kilku miejscach na zachód od linii toru kolejowego, ale Ukraińcy starają się ich wyprzeć. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Keramikiem , Awdijiwką , Siewiernym , w Pierwomajsku i Marince . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. W okupowanym Tokmaku doszło do 6 eksplozji.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 4 miejscowości przygraniczne w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 8 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    Pokazał się filmik na którym widać iż ukraińskie lotnictwo korzysta z DOL. Na filmiku widać konkretnie Su-27 operującego z DOL (drogowy odcinek lotniskowy). Dziś z pewnością Ukraińcy zestrzelili Ka-52 (rosyjskie źródło to potwierdza), a być może i Mi-24 (tu potwierdzenia rosyjskiego brak).

Reklama