Reklama

Wojna na Ukrainie

407. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Autor. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

407 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 6 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Newskim i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Orichowo-Wasyliwką , Bohdaniwką , Iwaniwskim i Stupoczkamy . W centrum Bachmutu Rosjanom udało się zmusić przeciwnika do odwrotu znad brzegu Bachmutki. Ukraińcy bronią się głównie wzdłuż linii kolejowej, ale utrzymują również część miasta na wschód od torów. Najeźdźcy próbują oskrzydlić stadion „Metalurga". SZ FR ostrzelały 17 miejscowości. Artyleria ukraińska ostrzelała miejsca koncentracji przeciwnika w Kliszczyjiwce i Zołotariwce .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Keramikiem , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajsku i w Marince . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały sześć miejscowości. Na terenie lotniska na północnych obrzeżach Melitopola doszło do kilku wybuchów spowodowanych ostrzałem z wyrzutni Himars lub M270.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały siedem miejscowości przygranicznych w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 11 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (2)

 1. GB

  Kolejny ruski Su-25 zestrzelony. Jest filmik na potwierdzenie.

  1. GB

   Pilot chyba ocalał bo na drugim filmiku widać spadochron.

  2. Chinol

   Jak nasze ostanie obliczenia (wspolne ) wykazaly? 3% szansy zestrzelnia Su25. Czyli jesli ten zestrzelony to znaczy ze pozastale 33 ataki odnisly swoje cele. Wspolczuje tym co siedzili w okupach po drugiej stronie tych 33 atakow.

  3. yakotaki

   @Chinol: Cały czas powtarzarz błąd logiczny. To że x samolotów zostało zestrzelone w y lotach bojowych oznacza tylko, że pozostałe samoloty w tych y lotach bojowych wróciły do bazy. NIE oznacza to że wszystkie samoloty które wróciły do bazy wykonały zadanie które miały wykonać. Równie dobrze wykonać zadanie mógł też ten co został zestrzelony, a połowa tych co wrócili mogła zadania nie wykonać.

 2. GB

  Ukraińcy podali wczoraj że 3 rosyjskie MiG-31K (te z Kindżałami) opuściły Białoruś (z przyczyn dla Ukraińców nieznanych, przynajmniej oficjalnie).

  1. Chinol

   A Ty jaka masz tearie na ten temat?

Reklama