Reklama

Wojna na Ukrainie

405. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Ukraina zniszczenia wojna
Obraz zniszczeń w Ukrainie.
Autor. Donetsk Regional Military Administration/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

405 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 4 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Newskim , Torskim , Dibrową i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Orichowo-Wasyliwką , Bohdaniwką (wieczorem nadal toczyły się ciężkie walki o tę wieś, Rosjanie próbowali ją również obejść), Chromowym , Iwaniwskim i Predteczynym . W centrum Bachmutu linia frontu przechodzi już wzdłuż ulic Sybircewa, Lermontowa oraz od skrzyżowania ulic Niepodległości i Gorbatowa aż do rzeki Bachmutki. Największe postępy Rosjanie osiągnęli dzięki wsparciu dla uderzenia z południa. Ukraińcy kontrolują już mniej niż kilometr frontu nad Bachmutką, ale nadal utrzymują znaczną część centrum miasta. Najeźdźcy zdołali również zdobyć część budynków przy skrzyżowaniu ul. Werbnej i Centralnej z Korsuńską, w południowo-zachodniej części Bachmutu. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. W Kramatorsku doszło do powodzi w wyniku uszkodzenia zapory.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Keramikiem , Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim (Rosjanie atakują tą miejscowość coraz intensywniej) i w Marince . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały siedem miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały cztery miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały cztery miejscowości przygraniczne w obwodach czernihowskim i sumskim oraz 6 sześć w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Anty 50 C-cali

  Spokojnych...świąt. Stan na wieczór, wczoraj, opisuje spadek ostrzału chersońskiego odwodu - "tylko" 4 miejscowości przygraniczne. NowejRossiji i "z"birowego putina. Tylesz miejsc , do niedawna spokojnego życia, zaznało russkiego "miru" w obwodach Sum i czernichowszczyzny. Gdzie to gdzie zaobserwowano wybuchy prawdopodobnie spowodowane przez hiMarsy? Podobno droga amunicja - "oszczędzana" na spec-okazje?! Coś, na pewno, podrzucił ten C-17 i inny szarak RAF, tego 4 marca np. W sporym ścisku na jednym lotnisku.

 2. GB

  Znowu jest wesoło.... Ambasador Chin przy UE nazwał oświadczenie o "bezgranicznej przyjaźni" między Moskwą a Pekinem "niczym więcej niż chwytem retorycznym". [Przyjaźń bez granic" to nic innego jak retoryka" - powiedział Fu Cong, O tej przyjaźni mówili w Moskwie Putin i prezydent Chin Xi.... Ambasador powiedział też, że Chiny nie popierają wojny, nie udzielą Rosji pomocy wojskowej i nie uznają Krymu i innych anektowanych terytoriów. Ciekawe czy powiedział to bez konsultacji z Pekinem - wtedy szybko zostanie odwołany. Jeśli nie zostanie odwołany to znaczy że takie jest stanowisko Chin....

  1. papa lebel

   Stawiam piwo, ż jota w jotę powiedział, to co miał powiedzieć. Sedno sprawy tkwi w tym, co tak naprawdę oznacza to co powiedział. Bo pierwsze wrażenie może być zwodnicze. Nie ważne co gada, ważne co gada i co chce tym gadaniem osiągnąć.

 3. GB

  ISW twierdzi iż Ukraińcy wykonali udany atak (kontratak) na północ od Awdijewki i zbliżają się do miejscowości Nowoseliwka.

Reklama