Reklama

Wojna na Ukrainie

402. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

402 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 1 kwietnia 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowoseliwskim , Stelmachiwką , Makijiwką , na zachód od Czerwonopopiwki , Torskim , w rejonie Dibrowy i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Werchmiokamianskim , Wesełym , Mińkiwką , Orichowo-Wasyliwką , Bohdaniwką , Chromowym i Iwaniwskim (Ukraińcy przeprowadzili też udany kontratak pod tą wsią i odepchnęli przeciwnika). W Bachmucie Rosjanie systematycznie, choć powoli, odsuwają Ukraińców od Bachmutki. Największe sukcesy w walkach centrum miasta odnoszą prowadząc natarcie z południa. Ukraińcy nadal utrzymują linię frontu wzdłuż ul. Korsuńskiej. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowobachmutiwką , Stepowym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskim (po niepowodzeniach w walkach na terenie zabudowanym Rosjanie podjęli próbę obejścia tej miejscowości od północy, prawdopodobnie manewr zakończył się porażką), Newelskim i w Marince . SZU starają się odzyskać Kamiankę . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości. Liczba ofiar śmiertelnych z ataku rakietowego na Zaporoże z dnia 31 marca wyniosła 82 osoby.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 10 miejscowości przygranicznych w obwodzie czernihowskim i sumskim oraz 7 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

W rosyjskim Rostowie nad Donem doszło do eksplozji.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Chinol

  Jesli chodzi o sztyke wojenna- to wole operacje oskrzdajace, odcinajace, niz powolne zdonwanie miasta/ Moim zdaniem bez sensu gdy Rosjanie sa tak blisko do okrezenia - angazowac sily zamiast w domknicie to zdobwanie metr po metrze. Jesli zas chodzi o straty Rosjan - doppuki Ukraina oficjanie podaje ze ni ema strat doputu uwazam wsztsko za propgande. Jak zaczna publikowac swoje straty obok strot Rosjan - zaczne dopiero analizwac.

  1. HataKumba

   Uff, kamień z serca. Nie mogę się doczekać twojej analizy

  2. Rusmongol

   Za twa troskę o 4 rzeszę rosyjską pewno dostaniesz medal od carka z kgb. Taki mefa jak kiedyś Błochin a teraz rzezn/cy z Buczy. Za zasługi...

 2. GB

  Ten Fomin był zapraszany nawet na Kreml. Liczba rannych jest różna. Najmniejsza liczba z jaką się podaję to 6 osób, największa to póki co 25.

 3. GB

  W Sankt Petersburgu zlikwidowano rosyjskiego blogera propagandyste Maksyma Fomina, który w necie miał pseudonim Wladlen Tatarskij. Mówią że jakaś dziewczyna wręczyła mu podarek, który wybuchł. On sam zginął, a 6 osób zostało rannych.

Reklama