Wojna na Ukrainie - raport specjalny, wiadomości

387. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Fot. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

387 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 17 marca 2023 roku.

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Hrianykiwką , Dworiczną , Kuźminym i w lesie na południe od Kreminnej (Rosjanie zdołali obsadzić tzw. ziemię niczyją na tym pododcinku). Toczą się walki pod Nowoseliwskim . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Werchniokamianskim , Spirnym , Orichowo-Wasyliwką , Hryhoriwką , Iwaniwskim , Zaliznym i Piwdennym . W Bachmucie SZU przeszły do działań zaczepnych. Wynik kontrataków na razie nie jest znany. Żołnierze SZU zapobiegli rosyjskiej próbie forsowania Bachmutki. Artyleria ostrzelała pozycje wyjściowe przeciwnika w pobliżu rzeki. Trwają ciężkie walki pod Chromowym i na północ od Bohdaniwki . Na północny-zachód od okupowanej wsi Berestowe żołnierze 10. Brygady Górsko-Szturmowej zestrzelili z ręcznej wyrzutni przeciwlotniczej „Piorun" rosyjski samolot Su-25. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Ołeksandropilem , Kamianką , Awdijiwką (Ukraińcy krwawo odparli szturm na Awdijiwski Zakład Koksochemiczny ) Siewiernym , w Pierwomajsku , pod Newelskim i w Marince . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. 15 marca doszło do nieudanego ukraińskiego rozpoznania bojem na północ od Połohów (wiadomo, że SZU straciło 2 pojazdy opancerzone i kilku poległych żołnierzy). SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: w bazie wojskowej we wsi Perewalne na okupowanym Krymie doszło do eksplozji.

SZ FR ostrzelały 11 miejscowości przygraniczne w obwodzie czernihowskim i sumskim oraz 6 w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Komentarze (4)

 1. GB

  Ten zniszczony Mi-35 został zniszczony 9 lutego. Był taki filmik jak rosyjski śmigłowiec Mi-24/35 ląduje uszkodzony na polu po czym dobija go artyleria. To nowe zdjęcie przedstawia już sam wrak.

 2. GB

  Jest nowe zdjęcie zestrzelonego rosyjskiego Mi-35. Zdjęcie pojawiło się dziś. Miejsce i czas zdarzenia póki co nieznane.

 3. GB

  W kilku miejscowościach w Rosji i O. Ługańskim na cmentarzach odkryto 2092 nowych grobów. Wg nekrologów to więźniowie walczący w szeregach wagnerowców.

 4. GB

  Ukraińcy pokazali filmik na którym widać strzelanie z polskiego Pioruna do samolotu określonego przez nich na Su-25. Widać trafienie, ale czy spadł nie jestem pewny. Mówią o dymie na ziemi, choć odległość jest taka że ja go nie widzę na filmiku. Wydarzenie miało miejsce w Berestowie w O. Donieckiego.