Reklama

Wojna na Ukrainie

384. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. Defence24.pl

384 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 14 marca 2023 roku.

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Hrianykiwką , Dworiczną , Newskim , na zachód od Czerwonopopiwki , w rejonie Dibrowy i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Wyjimką , Wasiukiwką , Rozdoliwką , Mińkiwką , Orichowo-Wasyliwką , Hryhoriwką i Iwaniwskim . W północnej części Bachmutu Rosjanie wkroczyli do Zakładu Obróbki Metali Kolorowych . Ukraińcy utrzymują południową część kompleksu. Na południu miasta Rosjanie mają niewielkie postępy, głównie dzięki obracaniu zabudowań mieszkalnych w ruiny przy użyciu artylerii. Trwają ciężkie walki o Bohdaniwkę (wieczorem Rosjanie wdarli się na teren zabudowany). Chromowe i . Zaliznianskie zostało utrzymane przez Rosjan. Pod Iwaniwskim Ukraińcy przeprowadzili udany kontratak. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowokałynowym , Awdijiwką , Siewiernym , w Pierwomajsku , pod Newelskim , w Marince i pod Wuhłedarem (Rosjanie uderzyli przez otwarte pole na wschód od miasta, gdzie ich oddział został rozbity). Atak ukraiński na Krasnohoriwkę z 13 marca zakończył się porażką. Trwają ciężkie walki o atakowaną z dwóch kierunków Kamiankę . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. W okupowanym Mariupolu doszło do eksplozji. Z kolei w okupowanej Jasynuwatej wybuchł pożar. SZU ostrzelały ponadto rakietami HIMARS lub M270 miejsce koncentracji przeciwnika i węzeł kolejowy w Chrustalnym .

Odcinek zaporoski: toczą się walki o niskiej intensywności pod Nesterianką , Łobkowym i Dorożnianką . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości. W okupowanym Melitopolu doszło do zamachu bombowego na Iwana Tkacza, miejscowego kolaboranta. Ładunek podłożono w jego samochodzie.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: nad Morzem Czarnym rosyjski samolot Su-27 staranował amerykański dron MQ-9.

SZ FR ostrzelały 13 miejscowości przygraniczne w obwodzie czernihowskim i sumskim oraz osiem w północno-zachodniej części obwodu charkowskiego.

Pod rosyjskim Biełgorodem aktywna była obrona przeciwlotnicza.

Komentarze (4)

 1. Michał 1983

  Jest filmik z zestrzelenia Su-24 wagnerowców pod Bachmutem...

  1. GB

   Potwierdzam. Filmik zrobiony przez żołnierzy ukraińskiej 93 Brygady. Widać nawet jeden spadochron (załoga Su-24 liczy 2 ludzi, być może drugi spadochron się nie otwarzył).

  2. GB

   Ruscy piszą że to był Su-25, a nie Su-24,stąd 1 spadochron. Zdjęć wraku póki co nie ma.

  3. Michał 1983

   Tak to był Su-25 .. Rozbił się w miejscowości Zajcewe..

 2. Zygazyg

  Czy można prosić o mapki na karzy odcinek, tak jag we wczorajszym sprawozdaniu?

  1. K-K

   Szukaj co tygodniowych raportów z frontu (w formie filmu). Tam dowiesz się o szczegółowej sytuacji ze wszystkich odcinków.

 3. radziomb

  Od jesieni media.gen skrzypczak ositowcy itp straszyli przygotowywana Wielka rosyjska ofensywa.mial być atakowany kijów Charków potem że cały donbas.pytam się:. No gdzie ta ofensywa.czy to były tak wiarygodne informacje jak te że Rosja użyje broni chemicznej.po co te bajki?po to aby przekonać społeczeństwa zachodnie do większej wysyłki broni? I bez tego jesteśmy za pomaganiem.

  1. VIS

   Cierpliwości, myślę że niestety doczekamy się tej ofensywy.

 4. GB

  Mówią iż Francja będzie szkolić ukraińskich pilotów na Mirage 2000.

  1. Sorien

   Dla UA brak samolotów itp nie jest największym problemem - największym problemem są ludzie a dokładniej nie duże ich zasoby . Dziwi mnie że o tym nikt nie mówi , rozumiem że to przez to by nie niszczyć morale UA ale powinno się o tym mówić by NATO i społeczeństwa NATO przygotowywały się do scenariusza czarnego i myślaly jak temu zaradzić

  2. radziomb

   Ukraina chwaliła sie w zeszłym roku że ma 1ml ludzi pod bronią a napewno że ma 750 tys zmobilizowanych żołnierzy i do kontrofensywy brakuje im tylko..zachodzniego sprzętu. Stąd mysle ze teraz głupio im się przyznać że jednak.. brakuje im odważnych rekrutów.