Reklama

Wojna na Ukrainie

378. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Fot. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

378 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 8 marca 2023 roku.

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Dworiczną , Newskim , Jampoliwką , Torskim , w rejonie Dibrowy i w lesie na południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Spirnym , Wyjimką , Fedoriwką , Rozdoliwką , Orichowo-Wasyliwką , Dubowo-Wasyliwką , Bohdaniwką i Iwaniwskim . Rosjanie wznowili ataki w północnej części Bachmutu . Sytuacja obrońców wzdłuż Bachmucki oraz na południowych obrzeżach jest stabilna. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. SZU ostrzelały miejsce koncentracji przeciwnika w Majorsku i we wschodniej części Bachmutu.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Ołeksandropilem , Krasnohoriwką , Kamianką , Awdijiwką , Siewiernym , w Pierwomajsku , pod Newelskim , w Marince , pod Nowomychajliwką i Wuhłedarem . Rosjanie zdobyli wieś Wesełe . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. W okupowanym Enerhodarze doszło do kilku eksplozji. Wybuchy, prawdopodobnie w wyniku ostrzału rakietowego SZU, miały miejsce również w Berdiańsku wieczorem 7 marca.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła skład amunicji wroga w Kardaszynce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały siedem miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Komentarze (5)

 1. GB

  Pojawiła się informacja że Turcja wstrzymała tranzyt objętych sankcjami towarów do Rosji, które do tej pory bez przeszkód docierały do Rosji. Czyli Erdogan zmienia swoją politykę wobec Rosji. Parę dni temu czytałem artykuł (być może na Defence 24) iż w najbliższym czasie Turcja będzie zmieniać politykę wobec Rosji zgodną ze stanowiskiem Zachodu. No i mamy potwierdzenie.

  1. papa lebel

   Jakoś od niedawna unika lansowania się na arenie międzynarodowej, rzadko ostatnio go media pokazują. Ale po takim trzęsieniu ziemi jakie ich dotknęło - to wcale się mu nie dziwię. Muzułmanie też są przesądni - nie zdziwię się, że wielu z nich myśli, że to co ich spotkało, to kara za "żerowanie" na tragedii Ukrainy..... a wybory niedługo....

  2. Ma_XX

   co więcej oświadczyła, że nie będzie żadnym hubem gazowym proponowanego przez rosję rurociągu na dnie Morza Czarnego

 2. GB

  W Moskwie zawyły syreny alarmowe ostrzegające o nalocie. Ponoć serwery zostały zhakowane....

 3. GB

  W ostatnim moim poście miało być na "rzecz Rosji".

 4. Anty 50 C-cali

  "Ulubieniec" - mediów, gen. w stanie spoczynku, ex- dca 7-go korpusu US, w Niemczech; nawet w ich tW ostatnio - opowiada "maniakalnie" o ODBICIU KRYMU!! (w optymistycznym wariancie - nawet w tym roku...)

 5. GB

  Ulubieniec PiSu Trump, powiedział że jak wygra wybory prezydenckie w USA to zakończy wojnę ukraińsko-rosyjską nawet kosztem strat terytorialnych Ukrainy. Ja nie mam wątpliwości że ulubieniec PiSu Trump dokładnie tak samo by zrobił gdyby Rosja napadła na Polskę.

  1. Jeremiasz

   Zapewne gdyby twój ulubieniec wygrał (ale już inny Donald) to Ukrainy by w ogóle nie było. Całe szczęście, że mamy taki komfort, że niezależnie kto wygra za oceanem, to Rosja będzie miała pod górkę, a Ukraina będzie wspierana, nawet wbrew interesom naszych zachodnich sąsiadów.

  2. Rusmongol

   Widać że obca jest Panu sentencja. "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".. A jak widać niekoniecznie ten pis który Ci bardzo ciąży w pewnych sytuacjach popierał by Trumpa. Odpuść więc sobie zaczepki na poziomie przedszkola. Bo gdyby nie ten pis i wola Polaków to Ukraina mogła już leżeć na plecach.

  3. Redaktor kapusta

   Ulubieniec PISu, niezła manipulacja, ulubieńcem to on był jak przyszedł po Obamie i jego wielkim resecie z Rosją, który zakończył się utratą Krymu i innych części terytorium Ukrainy. Biden z ugodową postawą wobec Rosji nie napawał nadzieją, a jego słowa o "małym wtargnięciem" wręcz zachęcały Putina. Warto wspomnieć, że na początku wojny Trump stwierdził. że "bombardował by Moskwę". Co było by naprawdę tego nie wiemy. Można z duża dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że Ukraina przez swój upór w obronie doprowadziła do zmiany stanowisk państw zachodnich. Druga kwestia to PiS u władzy, KO u władzy postąpiła by identycznie jak Niemcy, dla Ukrainy to był by koniec obrony. KO miała by dziesiątki dobrych wymówek za nie pomaganiem Ukrainie, cześć mogła by powtórzyć z 2014r.