Wojna na Ukrainie - raport specjalny, wiadomości

373. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Himars Ukraina
Fot. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

373 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 3 marca 2023 roku.

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Newskim , Torskim oraz w lesie na zachód i południe od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Spirnym , Wasiukiwką , Orichowo-Wasyliwką , Dubowo-Wasyliwką , Hryhoriwką , Bohdaniwką i Iwaniwskim . Rosjanie zbliżyli się do Chromowego . Ukraińcy kontynuują uderzenia na przeciwnika na południe od Iwaniwskiego. W Bachmucie Rosjanie zbliżają się do wschodniego brzegu Bachmutki. Posuwają się również powoli naprzód w północnej i południowej dzielnicy miasta. Sytuację obrońców skomplikowało wczorajsze zniszczenie mostu drogowego między Chromowym a Bachmutem. Ukraińcy wysadzili z kolei most kolejowy na Bachmutce. Prawdopodobnie w najbliższym czasie oddziały 93. Brygady Zmechanizowanej i Obrony Terytorialnej wycofają się na zachodni brzeg rzeki. Niewykluczone, że niedługo dowództwo SZU może podjąć decyzję o odwrocie z miasta. SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Krasnohoriwką , Kamianką , Awdijiwką , Siewiernym , Newelskim , w Marince i pod Pobiedą . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości. W okupowanej Ołeniwce doszło do eksplozji. Pod Mariupolem aktywna była rosyjska obrona przeciwlotnicza. Pod okupowanym Jenakijewym zestrzelony został rosyjski samolot Su-34 lub Su-30SM (pojawiają się jednak sugestie, że był to Su-27 lub Su-35). Prawdopodobnie zestrzelenie było wynikiem „frendly fire".

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 9 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 6 miejscowości. W Sewastopolu doszło do częściowego blackoutu.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 8 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Na terenie lotniska pod rosyjskim miastem Briańsk doszło do dwóch eksplozji.

Komentarze (1)

  1. Anty 50 C-cali

    A na terenie lotniska "ratownika" zaobserwowano Dwa leosie - które wychynęły z "nosa" Antonowa!? Był i wielki "ścisk" w korytarzu - powietrznym. Ledwie zwinął się bystro wielki An, zaraz siadał mniejszy nieco "szarak" US. Minuty (dosłownie!) potem wpadli Bryci, Royal Air Force, znaczy....śpieszy się, ----jak i russkim, do zdobycia jak najdalej na zapad wysuniętego terenu. Stąd i te przepychanki w kierunku rzeki - Bachmutki.