Reklama

Wojna na Ukrainie

370. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna ukraina
Wojna w Ukrainie.
Fot. Генеральний штаб ЗСУ (@GeneralStaffUA)/Twitter

370 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 28 lutego 2023 roku.

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Makijiwką , w rejonie Płoszczanki , Newskim i w lesie na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką , Wasiukiwką , Zaliznianskim , Orichowo-Wasyliwką , Dubowo-Wasyliwką , Bohdaniwką , Iwaniwskim i Biłą Horą . Jahidne zostało prawdopodobnie znowu zajęte przez Rosjan. W Bachmucie toczą się ciężkie walki. Najgorzej wygląda sytuacja obrońców we wschodniej części miasta, za rzeką Bachmutką, gdzie większość terenu zabudowanego kontrolują najeźdźcy. Rosjanie naciskają również w północnej i południowej części miasta. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. SZU ostrzelały rosyjski skład amunicji w okupowanej Kadijiwce .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Kamianką , Awdijiwką , Pierwomajskiem , Newelskim , Krasnohoriwką , w Marince i pod Pobiedą . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. W dzielnicy Tekstylnyk w okupowanym Doniecku doszło do eksplozji.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały osiem miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały osiem miejscowości. W rejonie wsi Czełburda , na lewobrzeżnej części chersońszczyzny, doszło do eksplozji i dużego pożaru.

Odcinek czarnomorski: w rosyjskim mieście Tuapse w obwodzie Krasnodarskim doszło do ataku dwóch dronów na rafinerię. Do eksplozji doszło również na lotnisku pod Jelskiem .

SZ FR ostrzelały 9 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Pod rosyjską wsią Gubastowo , na północ od Kołomny , znaleziono drona, który przypomina ukraiński UJ-22 Airborne. Rozbił się ok. 100 m od tłoczni gazu.

Komentarze (3)

  1. GB

    Fejk z tym Leo2. Kolejny już.

  2. GB

    Odnośnie niby zdobytego przez Rosjan Leo2 z polską załoga to w runecie cisza na najważniejszych kanałach na Telegramie. Za to media społecznościowe powiązane z Ukrainą lub jej sprzyjające zaczynają rozpowszechniać to info, powołując się na Aleksjeja Muratowa (z Donieckiej Republiki Ludowej). Nadal nie ma żadnego potwierdzenia.

  3. GB

    Pojawiło się rosyjskie info że pod Bachmutem ruscy zdobyli czołg Leo (w domyśle Leo2), do tego z polską załogą. Zdjęć czy filmików nie ma. Poprzednio po prostu pokazywali tureckie Leo2 w Syrii.