Reklama

Wojna na Ukrainie

367. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Mil.ru

367 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 25 lutego 2023 roku.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Dworiczną , Masiutiwką , Newskim i w lesie na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Spirnym , Fedoriwką , Zaliznianskim , Orichowo-Wasyliwką , Dubowo-Wasyliwką , Iwaniwskim i Piwnicznym . Ukraińcy stopniowo wycofują się ze wschodniej części Bachmutu ku brzegowi Bachmutki. Ciężka jest sytuacja obrońców w północnej dzielnicy miasta, na zachodnim brzegu wspomnianej rzeki. Na południowych obrzeżach Ukraińcy utrzymują pozycje i przeprowadzają kontrataki, nie są jednak w stanie zupełnie wyrzucić wroga poza teren zabudowany. Najgorzej wygląda sytuacja wzdłuż szosy M-03, gdzie Rosjanie utrzymują inicjatywę, choć ponoszą ciężkie straty, a ich nacisk zelżał. Na południowy zachód od Bachmutu najeźdźcy znowu próbują opanować rejon Iwaniwskiego by przeciąć szosę N-32 (inne oznaczenie tej trasy na mapach: T-05-04). SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Newelskim , w Marince , pod Nowomychajliwką i Wuhłedarem. Rosjanie zbliżyli swe pozycje do Krasnohoriwki , ale nie byli w stanie zająć wioski. Osiągnęli też postępy pod Pierwomajskiem . SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 6 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 5 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (8)

 1. GB

  Wczoraj miał zginąć ukraiński żołnierz pogranicznik gdzieś na granicy ukraińsko-bialoruskiej, ale z 1 km od niej po stronie ukraińskiej. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z dzisiejszym atakiem na lotnisko bialoruskie. Informacyjnie.

 2. GB

  Nawet Wargonzo Pegow, potwierdza atak na bazę lotnicza pod Mińskiem. Tak donosza mu jego bialoruskie źródla. Póki co nie mówi co zostało uszkodzone/zniszczone. Wedle niego ataku dokonały drony. Porównuje do ataku w Saratowie/Engels.

 3. GB

  Uszkodzenia tego A-50 mają być krytyczne, być może nie nadaje się do remontu.

 4. GB

  Być może uszkodzony rosyjski samolot transportowy w bazie pod mińskie to samolot AWACS A-50.... Takie infa zaczęły się pojawiać.

 5. GB

  1. W tej bazie pod Mińskiem miał zostać uszkodzony rosyjski wojskowy samolot transportowy. 2. Odnośnie pilota Su-25 to Ukraińcy informowali o jego schwytaniu, a Rosjanie że trafił do swoich. Sprzeczne informacje. Z tym że były infa iż Su-25 został stracony pod Awdijewką, ale też mówią o Su-25 zestrzelonym nad Bachmutem...??? Może dziś zestrzelono 2 Su-25???

 6. GB

  Na Telegramie piszą iż w bazie rosyjskich MiG-31K pod Mińskiem (Bialorus) były dwa wybuchy. Nie wiadomo co było ich przyczna i czy są jakieś straty.

 7. GB

  Okazuje się że ten Su-25 miał pożar silnika na skutek trafienia. Pilot się katapultował ale został schwytany przez Ukraińców. Wydarzenie koło Awdijewki.

 8. GB

  Druga katastrofa Su-25 w ciągu tygodnia. Przyczyną pożar silnika, pilot się katapultował i przeżył. Filmiku nie ma, miejsca zdarzenia też nie znam. Za to źródło rosyjskie, w tym przypadku profesjonalne.

Reklama