Reklama

Wojna na Ukrainie

366. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna ukraina
Autor. Ministry of Defense of Ukraine/Wikimedia Commons/CC2.0

366 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 24 lutego 2023 roku.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowoseliwskim , Makijiwką , Stelmachiwką , Newskim , Torskim i w lesie na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 24 miejscowości.

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Rozdoliwką , Fedoriwką , Zaliznianskim , Dubowo-Wasyliwką , Iwaniwskim , Czasiw Jarem i Dylijiwką . W Bachmucie trwają intensywne walki. Sytuacja obrońców jest ciężka, zwłaszcza, że Rosjanie poszerzają swoje zdobycze na północny zachód od miasta. Najeźdźcy utrzymali Berchiwkę w swoich rękach i zdobyli Jahidne . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości.

Reklama

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Krasnohoriwką , Awdijiwką , Pierwomajskiem , Newelskim , w Marince , pod Nowomychajliwką i Preczystiwką . 23 lutego w wyniku ostrzału i kontrataku SZU wyparły Rosjan spod Pobiedy . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. SZU ostrzelały okupowany Donieck .

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 15 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Ma_XX

    wszystko zgodnie z planem :D - za dobę zniszczono 6 składów z amunicją: Mariupol i okolice - powyżej 70 km od linii styczności wojsk więc chyba nowa amunicja do Himarsów działa, po drugie 8 incydentów lotniczych w lotnictwie w rosji nie związanych z działaniami wojennymi (szkolenia lotników wojskowych i lotnictwo cywile) - i to już w tym roku! W całym zeszłym 130 - kacapski raj sypie się szybciej niż jego propaganda

Reklama