Reklama

Wojna na Ukrainie

365. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/Facebook

365 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 23 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Dworiczną , Stelmachiwką , Torskim i w lesie na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 22 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Fedoriwką , Zaliznianskim , Orichowo-Wasyliwką , Dubowo-Wasyliwką , Jahidnym i w Bachmucie . Berchiwka znajduje się w strefie walk. SZ FR ostrzelały osiem miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie na zachód od Nowobachmutiwki , pod Awdijiwką , Pierwomajskiem , Newelskim , w Marince , pod Pobiedą , Wuhłedarem i Preczystiwką . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości. SZU ostrzelały okupowany Donieck .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały sześć miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały siedem miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim i czernihowskim. W południe nad Kijowem aktywna była obrona przeciwlotnicza.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    Na Krymie partyzanci wysadzili szyny kolejowe. Uszkodzenia co prawda niewielkie, niemniej spowodowały opóźnienia pociągów no i świadczą o aktywności wojskowej Ukraińców.

Reklama