Reklama

Wojna na Ukrainie

364. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

364 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 22 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Dworiczną i w lesie na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 25 miejscowości. Ostrzelane zostało rosyjskie miasteczko Szebiekino , położone w obwodzie biełgorodzkim.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Fedoriwką , Jahidnym , w Bachmucie (wieczorem zaczął się atak na południowe obrzeża miasta), pod Dylijiwką i Iwaniwskim . Rosjanie kontynuują ataki na północ od Bachmutu przy szosie M-03. Prawdopodobnie udało im się zająć Berchiwkę . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Pierwomajskiem , Newelskim i w Marince . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości. W nocy z 21 na 22 lutego artyleria SZU ostrzelała miejsca koncentracji oraz składy przeciwnika w Charcyzku , Iłowajsku , Debalcewym , Makijiwce i Doniecku . Wczorajsze eksplozje w Mariupolu również były skutkiem ostrzału rakietowego. Spekuluje się na tym jakiego systemu użyli Ukraińcy. Miasto miało zostać ostrzelane również z rana 22 lutego.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 5 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (3)

 1. GB

  W Rosji chyba zaczęli przygotowywać do służby transportery opancerzone BTR-50, który został zaprojektowany na początku lat 50 XX wieku, gdyż zaczynają znikać z magazynów. Może to oznaczać że produkcja BMP-3, BTR-82 nie nadąża za potrzebami sił zbrojnych, a zapasy magazynowe sprawnych BMP-1, MTLB też się wyczerpują...

  1. Zygazyg

   Ooo, to by była dobra wiadomość. Wtedy celny strzał eliminuje 25 orków a. nie 10 jak przy BTR-80

  2. GB

   Jest nawet zdjęcie na którym widać dwa ciągniki siodłowe z naczepami na których są BTR-50. Przynajmniej jeden ciągnik siodłowy ma znak taki jak rosyjskie wozy w Donbasie. Zresztą i opis do zdjęcia jest taki że zauważono je "na okupowanym terenie"..

 2. GB

  Informują iż w O. Biełgorodzkim koło wsi Orechowo rozbił się rosyjski Su-25. Na zdjęciu poglądowym prezentują Su-25 czerwona 06.

  1. GB

   Ten Su-25 miał numer RF-95243 i to był 37 żółty (zdjęcie które wcześniej widziałem było rzeczywiście poglądowe). Nowe zdjęcia pokazują wypalony wrak. Rosyjskie MO mówi że przyczyną katastrofy była awaria techniczna co z jednej strony jest prawdopodobne bo to są stare samoloty i wojna je zużywa, a z drugiej mógł zostać uszkodzony przez OPL tyle tylko że wleciał już nad Rosję. Pilot się katapultował, ale mówią że zmarł w szpitalu.

 3. GB

  Wczoraj było info iż w Czechach produkują makiety - cele pozorne - w postaci różnego sprzętu wojennego w tym wyrzutni HIMARS. Dziś wyszły zdjęcia w runecie na których widać na stanowisku i to nawet lekko zamaskowanym makietę haubicy M777 i na kolejnym makietę wyrzutni HIMARS.

Reklama