Reklama

Wojna na Ukrainie

363. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

wojna Ukraina
Autor. 8th Regiment of Special Operations Forces/Defense of Ukraine (@DefenceU)/Twitter

363 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 21 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Dworiczną , Masiutiwką i w lesie na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 29 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła rosyjski punkt dowodzenia w Kreminnej.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Wasiukiwką , Berchiwką , w Bachmucie (szczególnie silne są ataki we wschodniej części miasta oraz przy wjeździe do niego od strony Konstantyniwki ) i pod Iwaniwskim . Rosjanie naciskają mocno na Jahidne . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. SZU ostrzelały miejsce koncentracji przeciwnika pod Sołedarem .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Ołeksandropilem , na zachód od Nowobachmutiwki , Awdijiwką , Pierwomajskiem , Newelskim (Rosjanie przesunęli jednak swoje pozycje bliżej tej wsi) i w Marince . SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. W okupowanym Mariupolu doszło do eksplozji.

Reklama

Odcinek zaporoski: oddziały ukraińskie odparły ataki przeciwnika pod Kamianskim , Łobkowym , Piatychatkami , Szczerbakami , Nesterianką , Myrnym i Dorożnianką . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła miejsce koncentracji Rosjan w Nowokarliwce .

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości, w tym Chersoń .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 7 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (8)

 1. GB

  Wczoraj było info iż Admirał Kuzniecow wyszedł z domu... Dziś jest info że jednak nie wyszedł, oficjalnie z powodu gęstej mgły.... Robią w balona własne społeczeństwo....

  1. GB

   Poprawka - wyszedł z doku.

 2. GB

  Wyszły filmiki i zdjęcia kolejnego zniszczonego T-90M. W każdym razie czołg kompletnie zniszczony gdyż wypaliła mu się amunicja w wieży. Miejsce las w Ługańskim Obwodzie.

  1. GB

   Czołg zniszczony w lesie pod Kremienna.

 3. GB

  To Progożyn opblikował zdjęcie z 70 ciałami wagnerowców - za jeden dzień. Jest też jego komentarz - gdyby miał amunicję to straty byłyby 5 pięciokrotnie mniejsze. Opublikował też tabelkę (data tabelki 17 luty 2023) z zapotrzebowanie amunicji różnego kalibru (bez podania kalibru) przez wagnerowców pod Bachmutem - jak rozumiem dzienne potrzeby to 10.556 sztuk amunicji, za 10 dni 105.660 sztuk amunicji. Trzeba dodać że Ukraińcy na całym froncie zużywają mniej amunicji niż wagnerowcy na małym odcinku frontu pod Bachmutem.

  1. GB

   W kolejny słupku jest ilość sztuk amunicja jaką otrzymały jego jednostki - 30% zapotrzebowania.

 4. GB

  Wedle runetu problem braku amunicji artyleryjskiej nie dotyka tylko Wagnerowców Prigozina, ale wszystkich jednostek na froncie. Prigozin twierdzi że nie otrzymuje 70% swojego zapotrzebowania. Podobno od jesieni obowiązują limity zużycia pocisków dla całego frontu. Prigozin nagłośnił sprawę braku pocisków bo po prostu mógł, a dowódcy regularnych jednostek sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej nie - bo w najlepszym razie wylecieliby z wojska, w gorszym więzienie za ujawnienie tajemnicy wojskowej w trakcie działań zbrojnych. Do końca nie wiadomo czym jest to spowodowane: pociski na dalekim zapleczu są w wystarczającej ilości, ale szwankuje logistyka, której duże magazyny są 100 km od frontu. 2. Faktyczny brak amunicji.

 5. GB

  Te 70 zwłok to mają być wagnerowcy zabici pod Bachmutem.

 6. GB

  Runet i Ukraińcy publikują na Telegramie zdjęcie na którym jest 70 ciał rosyjskich żołnierzy (jeszcze na oko się nie rozkładają). Niektóre z tych ciał są nagie. Komentarz jest taki że to zmarli z ran w szpitalu.

 7. GB

  Jest już wi3cej szczegółów nieudanego testu rosyjskiej rakiety balistycznej Sarmat, w czasie gdy w Kijowie był Joe Biden. Otóż po wystrzeleniu eksplodował drugi stopień rakiety przez co oczywiście test był nieudany.

  1. Rusmongol

   Myślę że ten start miał być kulminacja stanu gotowości sił jądrowych i wycofania się z układu start. A wyszło jak zawsze. Ośmieszeniem 4 rzeszy rosyjskiej i jej szefa z kgb.

 8. Facetoface

  Dla zainteresowanych polecam dokument "Wyjście z okrążenia" TVP VOD

Reklama