Reklama

Wojna na Ukrainie

362. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Zniszczony T-72B3M w okolicach Mikołajewa, widoczna krata chroniąca wieżę czołgu przed uderzeniem amunicji krążącej lub „top attack” PPK Javelin
Zniszczony T-72B3M w okolicach Mikołajewa, widoczna krata chroniąca wieżę czołgu przed uderzeniem amunicji krążącej lub „top attack” PPK Javelin
Autor. UAWeaponsTracker/Twitter

362 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 20 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Dworiczną i w lesie na zachód od Kreminnej . Toczą się walki pod Nowoseliwskim i Kuzemiwką . SZ FR ostrzelały 19 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Wasiukiwką , Dubowo-Wasyliwką , Berchiwką , w Bachmucie i pod Iwaniwskim . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Awdijiwką , Pierwomajskiem , Newelskim i Wuhłedarem . Nowobachmutiwka została zdobyta przez Rosjan. SZ FR ostrzelały 20 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 23 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 30 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 10 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (9)

 1. GB

  Za runetem, na Mariupol poleciało ponad 11 bomb/pocisków. Runet mówi o GLSDB, Blomberg o JDAM ER. W każdym razie kilka miejscowości zostało ostrzelanych na zapleczu, ale Mariupol jest z nich najdalej od ukraińskich linii. Póki co nie ma ostrzału obiektów w odleglosci rzędu 150 km. Rosyjska OPL pracuje, są filmiki.

 2. GB

  Idzie jakiś ukraiński ostrzał rosyjskiego zaplecza kilkadziesiąt km od linii styku, ale póki co w donosnosci/na granicy donośnosci HIMARS. Np. Mariupol jest na granicy donośnosci HIMARS. Nieoficjalnie mówią że przybyły JDAM-ER (Blomberg gdzieś ma źródło), które zrzucane z dużej wysokości i przy dużej prędkości samolotu (lub rakiety) są wstanie przylecieć ponad 70 km. I jak na warunki ukraińskie jest to duży ostrzał, gdyż sam runet informuje o ostrzelaniu ponad kilku celów w ponad 5 miejscowościach w tym Mariupolu (okolo 80 km).

 3. GB

  Jedna z droższych rosyjskich zabawek wyszła w końcu z doku. Remont trwał od września 2017 roku i obecnie plany sa takie że Admirał Kuzniecow wróci do floty, choć niekoniecznie służby operacyjnej, w 2024 roku. Trzeba zgrać załogę, pokładowy pułk lotniczy itd. Jeszcze wiele sie moze wydarzyć w tym czasie.

 4. GB

  Na M.Czarnym gdzieś koło wybrzeży Rosji tonie statek. Jest przełamany na pół

  1. Zygazyg

   Statek czy okręt?

  2. GB

   To był rosyjski statek, nazywał się Steamark, było na nim co najmniej 11 obywateli rosyjskich i poszedł na dno ponoć z powodu sztormu. To trochę dziwne tłumaczenie bo statki nie idą na dno ot tak z powodu sztormu (na filmiku jest sztorm, ale nie jakiś krytyczny), a ten przełamał się w pół tak jakby wszedł na minę.

  3. GB

   Statek.

 5. GB

  Ukraińcy publikują zdjęcie w hangarze, a w nim śmigłowiec Black Hawk w ukraińskich barwach (pierwszy taki widzę), obok ukrainski Mi-24 a przed nimi kilku uzbrojonych żołnierzy.

 6. GB

  Podobno Ukraińcy skutecznie zaatakowali koło Awdijewka. Być może nawet wyparli ruskich na pozycje z lata 2022.

  1. Michał 1983

   Jak będziesz wiedział coś więcej na ten temat to daj znać... dziękuję za info które wrzucasz..pzdr

  2. GB

   Michal1983, informacja o Awdijewce była od terrorysty Strielkowa. On ma informacje z Donbasu z pierwszej ręki i do tego jest wielce krytyczny wobec Putina, Szojgu, Gierasimowa, Kadyrowa i Prigozyna (z którym toczy wręcz otwarta walkę, a ten ostatni jeszcze walczy z Szojgu i Gierasimowem). Jednak w kolejnym poście Striełkow napisał że jednak nie było ukrainskiego przełamania pod Awdijewka. Coś jest jednak na rzeczy gdyż Telegram obiegło zdjęcie stojącychw jednym rzędzie (praktycznie burta w bure) i zniszczonych 5 rosyjskich bwp (chyba BMP-2) i jednego T-72B3, właśnie spod Awdijewki.

 7. Zygazyg

  a przedwczoraj gdzieś koło Kurska sfajczyło się 4 mobików. Podobno rozpalili w piecu z potem wylali z wiadra benzynę na ogień …. Niby według mediów przez pomyłkę. . Jeden przeżył 4 wyszło nogami do przodu. . Taka to pomyłka że raczej obstawiam na tego co przeżył że się na tamtych czterech o coś wkurzył

 8. GB

  Prigozin mówi że ministerstwo obrony odcięło jego oddziały od dostaw amunicji. Brakuje im nawet łopat saperskich. Oj konflikt narasta....

 9. Rusmongol

  A agent z Kremla ma dziś wygłosić ważne przemówienie. Będzie pełne kłamstw, frazesów i oskarżeń celujących we wszystkich którym nie podoba się rosyjski faszyzm. Będzie tak dobre jak przemówienia Goebbels a i Hitlera czy Stalina. Agent kgb wziesie się na wyżyny..... Rosyjskich ostępów i dzikich knieji.

  1. GB

   Nuda Panie to przemówienie. Miedwiediew usnął, jakiś inny mrużył oczy, Ukraińcy kpią że jakby celował do Putina, Lawrow miał dziwną minę zwłaszcza jak była mowa o biznesie, w końcu odbył niedawno podróż po najbiedniejszych państwach świata, Nabulina też miała dziwną minę jak Putin mówił o gospodarce....

Reklama