Reklama

Wojna na Ukrainie

360. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

T-90M
Czołgi T-90M Proryw. Wschodnia Ukraina.
Autor. mil.ru

360 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 18 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Dworiczną , Syńkiwką , Stelmachiwką , na zachód od Czerwonopopiwki oraz w rejonie wsi Dibrowa i Kuzmine . Linia frontu znowu zbliżyła się do okupowanej Kreminnej . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Wyjimką , Wesełym , Rozdoliwką , Fedoriwką , Zaliznianskim , Dubowo-Wasyliwką , Berchiwką , w Bachmucie , pod Iwaniwskim i Czasiw Jarem . Rosjanie najmocniej naciskają na pozycje obrońców na północ od Bachmutu, by następnie zająć wieś Jahidne (położoną na zachodnim brzegu Bachmutki) i oskrzydlić lewą flankę załogi miasta. Celem najeźdźców jest też zapewne zbliżenie się do szosy O-05-06, prowadzącej z Czasiw Jaru do Bachmutu. Z kolei Ukraińcy wypierają Rosjan z południowych obrzeży miasta i starają się odepchnąć wroga od szosy N-32. SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła skład amunicji przeciwnika pod Krasną Horą .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wesełym , Awdijiwką , Siewiernym , Pierwomajskiem , Newelskim , w Marince , pod Pobiedą , Nowomychajliwką i Wuhłedarem . SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: toczą się walki o niskiej intensywności pod Łobkowym , Nesterianką , Dorożnianką i wsią Kopani . SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 12 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim. Z rana Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy z Morza Czarnego. Z 4 rakiet manewrujących „Kalibr" 2 zestrzelono. Do uderzenie w obiekty cywilne doszło w Chmielnickim.

Reklama

Komentarze

    Reklama