Reklama

Wojna na Ukrainie

357. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

357 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 15 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Hrianykiwką , Newskim , Makijiwką , Torskim i w lesie na zachód od Kreminnej . Toczą się walki w rejonie wsi Kuzmine . SZ FR ostrzelały 34 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Rozdoliwką , Fedoriwką , Zaliznianskim , Paraskowijiwką , w Bachmucie i Iwaniwskim . SZ FR ostrzelały 20 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła rosyjski skład amunicji w Kliszczyjiwce .

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli atak rosyjski pod Awdijiwką , Pierwomajskim , Newelskim , w Marince , pod Pobiedą , Nowomychajliwką , Wuhłedarem i Preczystiwką . SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 13 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. Artyleria SZU zniszczyła miejsce koncentracji przeciwnika w Kardaszynce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron.

SZ FR ostrzelały 7 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim i czernihowskim.

Po południu nad Kijowem zauważono sześć rosyjskich balonów „rozpoznawczych". Większość z nich zestrzelono.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Anty 50 C-cali

  Ha, widzicie tego ludka? Kierowcę, znaczy. Co biedaczysko uczyni Gdy LUFA nad jego włazem....skreci w lewo tudzież w lewo i UTKWI tak?! Po trafieniu wrażym efektorem, np. Nie dziw, że oryx renomowany wylicza 500+(!) tanków "sprezentowanych" Ukrainie - przez Federację russków. Bo kozaczki bystro chcą sie vyZwolić i zwiać,z powodu "efektu trumiennego". Czy To rozwieje utyskiwania zrozpaczonych rozbrojeniem z T-ciatswa??! Nawet gdy Twardy ma mniejsze i Inaczej ukształtowane "kostki". Tej układanki

  1. Al.S.

   T72 ma właz w podłodze kadłuba, przez który kierowca może zwiać w razie problemów. Przez wieżę też. Więc jeśli przeżyje trafienie i nie dojdzie do wybuchu amunicji, ma szanse. Notabene, ten tank ze zdjęcia to nie z prezentów rosyjskich, ale z tych remontowanych w Bumarze.

 2. GB

  W latach 2023 -2025 (do końca 2025) rosyjski przemysł lotniczy dostarczy liniom Aeroflot 63 samoloty pasażerskie, a liniom lotniczym Aurora 8, razem 71 samolotów, dzielac na 3 lata, średnio niecałe 24 samoloty w rok. Były już lata gdy w Rosji produkowano rocznie pod 25 samolotów SSJ. I nawet wtedy produkcja tego typu pasażerów była nieopłacalna dla producenta. Jak te 71 sztuk samolotów rozkłada się na poszczególne typy? Otóż będzie to: 18 MC-21 (moja opinia mało realne ze względu do no to że sankcje dotyczą wielu kluczowych komponentów), 34+8=42 SSJ (mało realne ze względu na sankcje) i 11 Tu-214 (najbardziej realne bo rosyjski przemysł ponoć ma wszystko do ich produkcji oprócz mocy produkcyjnych). No i na moje oko bez serwisu i remontòw Boeingów i Airbusów rosyjskie linie lotnicze stracą swoje możliwości przelotowo/pasażerskie.

Reklama