Reklama

Wojna na Ukrainie

352. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Rosyjskie mobiki są szkolone bez pełnego wyposażenia i z niekompletnym, starym uzbrojeniem
Rosyjskie mobiki są szkolone bez pełnego wyposażenia i z niekompletnym, starym uzbrojeniem
Autor. mil.ru

352 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 10 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Hrianykiwką , Masiutiwką , Berestowym , Stelmachiwką oraz w lesie na zachód i Kreminnej . SZ FR ostrzelały 22 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Fedoriwką , Paraskowijiwką , w Bachmucie i pod Iwaniwskim . Kontynuowane są walki w zachodniej części Krasnej Hory , gdzie pomimo zagrożenia otoczeniem, nadal znajdują się oddziały ukraińskie. Na chwilę obecną można odnotować wyraźne osłabienie rosyjskie natarcia pod Bachmutem. Nie musi to jednak oznaczać kompletnego zatrzymania najeźdźców na tym odcinku, gdyż nie można wykluczyć, że Rosjanie celowo ograniczyli działania z powodu strat i czekają na zaangażowanie rezerw. SZ FR ostrzelały 17 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli atak rosyjski pod Awdijiwką , Krasnohoriwką , Newelskim , w Marince , pod Nowomychajliwką , Paraskowijiwką , Wuhłedarem i Preczystiwką . SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. Rosjanie obsadzili wieś Myrne , która znajduje się na „ziemi niczyjej". SZ FR ostrzelały 16 miejscowości. W okupowanym Melitopolu ostrzelane zostało lotnisko.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 8 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 8 miejscowości przygranicznych w obwodach sumskim i czernihowskim. Jeszcze w nocy z 9 na 10 lutego zaczął się ostrzał rakietowy Ukrainy oraz z wykorzystaniem dronów-kamikadże. Bombardowanie trwało do rana. Ukraińska obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa zestrzeliła 61 spośród 71 rakiet manewrujących Ch-101, Ch-555 i „Kalibr" (np. 10 nad Kijowem, 4 nad Krzywym Rogiem), a także 5 dronów Shahed-131 i Shahed-136. Większość spośród nietrafionych rakiet manewrujących trafiła jednak w obiekty infrastruktury krytycznej. Doszło do przerwy w dostawach prądu w obwodach charkowskim, chmielnickim, zaporoskim i Iwano-Frankiwsku. Rosjanie wykorzystali również wyrzutnie S-300 do ostrzelania Zaporoża i Charkowa. Odnotowano wykorzystanie, zależnie od źródła, 29-35 rakiet tego systemu. Wieczorem miał miejsce kolejny atak dronów-kamikadze na obiekty infrastruktury krytycznej na południu Ukraini. Jeden z Shahedów-131/136 trafił w jedną z elektrowni w zachodniej części obwodu dniepropetrowskiego.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Rykoszet

  Moim zdaniem szykuje się coś grubego a dyplomacja w tym momencie robi co może, żeby konflikt się nie rozłał poza Ukrainę. Nagła wizyta Bidena w Polsce oznacza, że właśnie zapadają kluczowe decyzje na najwyższych szczeblach i dotyczą one naszej części Europy. Warto też spojrzeć na rynki finansowe i gwałtowny spadek wartości PLN wobez głównych walut. Podobną sytuacje mieliśmy w zeszłym roku. Rosyjskie dowództwo idzie na całość i zachowuje się trochę jak japoński wojownik kami-kaze. W tej chwili starają się maksymalnie powiększyć margines działania przyzwyczajając kraje NATO, że tuż przy ich granicach będą latać rosyjskie rakiety. W tej sytuacji NATO powinno podpisać umowy z Mołdawią i Ukrainą, że ma prawo zestrzeliwać każdy pocisk, który zbliża się do NATOwskich granic. Jeśli NATO będzie bierne, to za chwilę codziennie rosyjskie rakiety będą latać nad Rumunią, Mołdawią i krajami bałtyckimi, bo Rosja może zachcieć wystrzeliwać rakiety z Obwodu Kaliningradzkiego.

  1. piter4440

   No faktycznie nagła i niespodziewana wizyta o której mówi się od co najmniej miesiąca. Co do kursów walut nic niezwykłego nie widzę oprócz nagłego dwukrotnego wzmocnienia ZŁ w styczniu. Jak to mówią nie strasz nie strasz bo się.... No właśnie.

  2. GB

   Dziś rosyjski wiceminister spraw zagranicznych błagał o negocjacje bez warunków wstepnych. Został wysmiany.

  3. Avengers

   BG - rozmowa o Pokoju - nigdy nie pownna byc wysmiwana. Teraz sytacja taka ze jesli MArcon zadzwni do Rosj by pogadac o pokoju to jest wysmiwany. Kapletnie nie tak. Cos sie ludziom pomeszalo w glowach.

 2. GB

  Rosyjskie straty w okresie 8-10 lutego to 103 sztuki sprzętu ale tylko na kierunku Wohledar i Awdijewka, tym 36 czołgi (w tym 15 T-73B3 i 1T-9A). Ukraińskie zaś to 20 sztukw tym 2 czołgi. Ukraińcy zmasakrowali jednostki rosyjskie.

  1. Avengers

   A Ukrainskie?

  2. Darek S.

   Skąd te dane ?

  3. oscaradrenalina

   Oby te dane były prawdziwe.

 3. GB

  A ruskie znów mają przeciek na swoim statku kosmicznym. Drugi pod rząd. Tym razem nie oskarżyli amerykańskiej kosmonautki/astronauki o wywiercenie dziury w rosyjskim statku. Mniej zabawny jest problem czym rosyjska załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wróci na Ziemię skoro Sojuzy są zawodne i przeciekają. Trampolina Rogozina nie zadziała, bo nie w trampolinie problem. Hmmm..... zawsze w odwodzie pozostaje SpaceX. Policzy sobie ruskim 200 mln USD za miejsce (x3)????

Reklama