Reklama

Wojna na Ukrainie

350. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy

350 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 8 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Nowoseliwskim , Makijiwką , Newskim oraz na zachód od Czerwonopopiwki i Kreminnej . Rosjanie mogli zająć Syńkiwkę , ale niewykluczone, że walki o wieś nadal się toczą. SZ FR ostrzelały 44 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Spirnym , w kierunku na Wyjimkę , pod Fedoriwką , Zaliznianskim , w kierunku Orichowo-Wasyliwki i Dubowo-Wasyliwki (Rosjanie zbliżyli się jednak do szosy M-03), Paraskowijiwką , pod Iwaniwskim i Czasiw Jarem (najeźdźców odparto, gdy zbliżyli się do linii szosy N-32). W Bachmucie najeźdźcy naciskają na pozycje obrońców w południowej, wschodniej i północno-wschodniej części miasta i stopniowo zajmują kolejne fragmenty zrujnowanego terenu zabudowanego. Rosjanie są coraz bliżej odcięcia go, gdyż w zasięgu ich ognia bezpośredniego znajdują się szosy M-03 i N-32, a O-05-06 (prowadząca przez Czasiw Jar i wieś Chromowe ) może być skutecznie ostrzeliwana przez artylerię. Krasna Hora jest kontestowana i również bliska odcięcia. SZ FR ostrzelały 19 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli atak rosyjski pod Kamianką , Awdijiwką (atakowana była z dwóch kierunków), Pierwomajskim , Krasnohoriwką , w Marince , pod Wuhłedarem i w kierunku na Bohojawłenkę . Rosjanie znowu ponieśli krwawą porażkę w rejonie Wuhłedaru. Wodiane zostało zdobyte przez Rosjan. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości. W kinie „Stal" w okupowanym Doniecku doszło do eksplozji.

Reklama

Odcinek zaporoski: SZU odparła ataki Rosjan pod Łobkowym i Dorożnianką . SZ FR ostrzelały 11 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 15 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 4 miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (3)

 1. GB

  Wg Oryx rosyjskie wojska straciły w w sprzęcie ekwiwalent 160 batalionów czołgów/zmechanizowanych/zmotoryzowanych.

 2. GB

  Jest pierwszy filmik przedstawiający zniszczenie BMPT Terminator. Albo znowu Excalibur, albo ppk.

 3. K-K

  Niestety, wygląda na to, że UKR przegrywa bitwę o Bachmut. Mam nadzieję, że szykowane są nowe linie obrony i przede wszystkim, nie dojdzie do kotła i poddania oddziałów broniących miasto.

  1. stasi

   Zawsze jest szansa na wycofanie się. Trwanie do końca nie ma praktycznie sensu gdy ma się gdzie wycofać

Reklama