Reklama

Wojna na Ukrainie

349. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

349 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 7 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie w rejonie Dworicznej , pod Nowoseliwskim , Makijiwką , Newskim i na zachód od Kreminnej . SZ FR ostrzelały 31 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Wesełym , Zaliznianskim , Paraskowijiwkę i Iwaniwskim . W Bachmucie kontynuują swe natarcie, drobne sukcesy odnoszą głównie w północno-wschodniej części miasta. Toczą się walki o Krasną Horę , która jest kontestowana. SZ FR ostrzelały 14 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli atak rosyjski Wuhłedarem . SZ FR ostrzelały 18 miejscowości. W okupowanym Mariupolu doszło do eksplozji. Do pożaru doszło przy torach pod okupowaną Makijiwką .

Reklama

Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 10 miejscowości.

Odcinek chersoński: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 4 miejscowości przygraniczne w obwodzie sumskim.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Avengers

  Wciaz mi zal setek tysiecy kalek i zabitch po obu stronach:(

  1. Zbiegu

   Rozumiem cię doskonale. Wystarczy, że ruscy bandyci zaprzestaną walki, wycofają się do granic z 1993 i PRZePROSZĄ. Od razu przestaną ludzie się okaleczać i zabijać. Po obu stronach.

 2. GB

  Oj zaczyna boleć. Rosyjski rząd chce aby wielki biznes zasilił budżet kwotą 200-250 mld rubli. Wielkie firmy ponoć zgadzają się ale proponują inną wersję, czyli podniesienie podatku dochodowego o 0,5% (do 20,5%), co znów rządowi nie odpowiada. Wg wstępnych szacunków deficyt budżetu po styczniu wyniósł 1,76bln rubli....

 3. GB

  Ukraińcy podają iż nad Bachmutem zestrzelili rosyjski śmigłowiec Mi-24 z ręcznej wyrzutni plot. Jest filmik na którym widać jakiś wybuch w powietrzu, ale uległo zniszczeniu to już nie widać.

 4. GB

  Amerykanie zauważyli iż rosyjski satelita Kosmos 2499 uległ zniszczeniu 4 stycznia 2023. Był na orbicie od 25 grudnia 2013 roku. W trakcie misji wykonywał różne dziwne manewry. Uznawany był za wojskowy eksperymentalny.

  1. Ma_XX

   wykonał gest dobrej woli :D

 5. GB

  Jest informacja iż Wielka Brytania będzie szkolić ukraińskich pilotów. Nie podano docelowego samolotu, ale mogą to być Eurofighter Typhoon, albo Tornado ADV, uderzeniowe Tornado IDS (wersja brytyjska GR). Z tym że te dwa ostatnie typy samolotów wycofano: ADV w 2010/2011, a GR w 2019 i nie wiadomo mi czy są zmagazynowane.

Reklama