Reklama

Wojna na Ukrainie

348. dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie [Podsumowanie]

Autor. Sztab Generalny Ukrainy/Facebook

348 dzień inwazji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Stan na wieczór 6 lutego 2023 roku.

Reklama

Odcinek słobożański: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Horobiwką i Syńkiwką , ale Rosjanie zbliżyli się do obu wsi. Toczą się walki na zachód od Kreminnej i Czerwonopopiwki . SZ FR ostrzelały 27 miejscowości.

Reklama

Odcinek siwersko-bachmucki: SZU odparły ataki rosyjskie pod Biłohoriwką (miasteczko nad Dońcem), Werchniokamianskim , Rozdoliwką , Wasiukiwką , Paraskowijiwkę i Iwaniwskim (najeźdźcy zbliżają się jednak do szosy N-32) W Bachmucie Rosjanie kontynuują natarcie w północno-wschodniej dzielnicy mieszkaniowej, ale ich postępy nie są na razie spektakularne. Krasna Hora jest zajęta przez Rosjan lub znajduje się na "ziemi niczyjej". SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek awdijiwsko-doniecki: Ukraińcy odparli ataki rosyjskie pod Wesełym , Kamianką , Siewernym , Pierwomajskiem , Newelskim , Krasnohoriwką , w Marince , pod Pobiedą , Nowomychajliwką i Wuhłedarem , gdzie Rosjanie znowu ponieśli ciężkie straty. SZ FR ostrzelały 22 miejscowości.

Reklama

Odcinek zaporoski: mają miejsce walki o niskiej intensywności pod Dorożnianką i Nesterianką . SZ FR ostrzelały 12 miejscowości.

Odcinek chersoński: na wyspach na Dnieprze obie strony prowadzą działania zaczepne. SZ FR ostrzelały 12 miejscowości. Nad ranem SZU ostrzelały rosyjski skład w Nowej Kachowce .

Odcinek czarnomorski: brak informacji o działaniach obu stron.

SZ FR ostrzelały 6 miejscowości przygranicznych w obwodzie sumskim i czernihowskim.

Reklama

Komentarze (1)

  1. GB

    1. Niemcy w sumie mogą dostarczyć 187 czołgów Leo1, ale nie od razu, bo muszą przejść remonty. Czyli koło połowy roku może będzie z jeden przeszkolony batalion. 2. Ukraińcy mówią iż koło Bachmutu zestrzelili rosyjskiego Su-25. Na dowód pokazują filmik ale na nim widać tylko dym unoszący się nad lasem.

Reklama